Аграрії Уманщини вийшли в поле

Дата: 06.04.2021 17:48

Фото без описуВ економічному розвитку Уманщини сільськогосподарське виробництво посідає ключове місце. В ході реалізації реформи децентралізації територія Уманського району збільшилась у 3,2 рази і нині складає 452,2 тис. га, з яких сільськогосподарські угіддя (рілля) займають 344,2 тис. га.

В структурі землекористувачів орних земель 72% обробляється агроформуваннями різних форм власності, яких в районі обліковується близько 600 господарств та 28% ріллі використовується населенням самостійно.

Згідно оперативної інформації структура посівних площ сільськогосподарських культур під урожай 2021 року розподілилась між основними виробничими напрямами: зерновиробництво – на площі 182,4 тис. га (53,%), технічні культури займатимуть площу 127,7 тис. га (37,2%).

Традиційним для Уманщини залишається вирощування озимих зернових культур, яких з осені посіяно 52,7 тис. га всіма категоріями господарств.

Наразі для аграріїв настав напружений етап річного циклу агропромислового виробництва.

Розпочато передпосівний обробіток землі, адже навесні ґрунт містить найбільшу кількість води, яку треба зберегти для вирощування ярих культур, саме тому селяни не гають часу і поспішають провести комплекс весняно-польових робіт.

Вже проведено підживлення посівів озимих зернових культу та озимого ріпаку, закриття вологи – кипить на повну. Розпочато посів ярого ячменю, станом на 06.04.2021 вже посіяно 1250 га.

Погодно-кліматичні умови сприяють аграріям Уманщини поступово нарощувати темпи проведення посівної кампанії, недарма в народі кажуть, що весняний день рік годує.

За інформацією відділу агропромислового розвитку, екології Уманської РДА