В Україні презентували фінальний проєкт Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору

Дата: 13.04.2021 16:53
Кількість переглядів: 404

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з розроблення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Розробка Стратегії відбувається у межах ініціативи Олени Зеленської.

Фото без опису

На засіданні Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій, представив результати роботи групи, а саме – проєкт Національної стратегії. Також учасники засідання обговорили подальші кроки по виконанню передбачених завдань і заходів.

Одним з ключових напрямків Нацстратегії є фізична безбар’єрність, над яким наразі активно працюють експерти Мінрегіону. Адже фізичний рівень безбар’єрності є базовим для Стратегії, оскільки доступність публічного простору та транспорту є передумовою щоденного пересування громадян. Це те, що стосується всіх: людей з інвалідністю, молодих батьків, людей старшого віку та кожного, хто прагне комфортного простору для себе та своїх близьких.

«Ми ставимо перед собою надзвичайно амбітні цілі – це доступність усіх об’єктів фізичного оточення, зокрема житлових та громадських будівель, об’єктів благоустрою для всіх соціальних груп, незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання чи інших ознак. Спільними зусиллями держави, експертного середовища та громадськості ми визначили три ключові блоки ініціатив, які можуть усунути фізичні бар’єри з щоденного життя: запровадження якісної системи моніторингу та контролю у сфері доступності, покращення нормативно-правової та нормативної бази у сфері доступності та підвищення якості освіти для фахівців у сфері доступності», – зазначив Олексій Чернишов.

Мінрегіон у 2021 році продовжує вдосконалення нормативної бази у будівництві, зокрема продовжуються роботи з розроблення та внесення змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», яку планується затвердити у поточному році. Відповідно до технічного завдання проєкт зміни буде стосуватися коригування окремих вимог щодо інклюзивності будівель і споруд та їхнього взаємоузгодження з іншими нормативними актами. Також на поточний рік Міністерством заплановано оновлення щодо врахування сучасних вимог безбар’єрності, ряду відповідних будівельних норм.

Нагадаємо, що розробка Національної стратегії створення в Україні безбар’єрного середовища ведеться по шести напрямках: економічна, освітня, цифрова, суспільна, громадянська та фізична безбар’єрність. Роботою над кожним напрямком займаються керівники ключових зацікавлених органів виконавчої влади, відповідно профільні Міністри.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь