Як отримати реабілітаційні послуги для дитини з інвалідністю?

Дата: 19.04.2021 14:38
Кількість переглядів: 362

В Україні продовжується робота щодо забезпечення дітей з інвалідністю заходами з реабілітації за принципом «гроші ходять за людиною».

Завдяки внесенню постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 № 30 змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 (надалі – Порядок):

забезпечено можливість першочергового отримання реабілітаційних послуг дітьми з інвалідністю, які не отримали таких послуг в попередньому бюджетному році через відсутність бюджетних коштів;

збільшено питому вагу витрат на надання реабілітаційних послуг одній дитині з 30 до 60 відсотків граничної вартості таких послуг для однієї дитини;

доповнено Порядок щодо можливості включення у граничну вартість реабілітаційних послуг вартості перевезення дитини з інвалідністю, яка потребує сторонньої допомоги, та одного  з її батьків чи законного представника;

передбачено врегулювання механізму подання заяв з необхідними документами для отримання реабілітаційних послуг, в тому числі через центр надання адміністративних послуг, спрощення реєстраційної процедури й полегшення  та прискорення процесу заповнення відповідних документів, що  подаються  для направлення дитини до реабілітаційної установи, тощо.

Для отримання дітьми з інвалідністю послуг з реабілітації один з батьків або законний представник дитини має подати до  управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації заяву про направлення дитини до відповідної реабілітаційної установи документи, а саме копії (з пред’явленням оригіналів):

  • паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу  дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації (надалі – ІПР), що видана ЛКК лікувально-профілактичного закладу;
  • паспорта громадянина України законного представника дитини з інвалідністю;
  • документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);
  • одного з передбачених Податковим кодексом України  документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають про це відмітку в паспорті громадянина України);
  • виписку з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України.

Якщо реабілітаційних послуг потребують одночасно двоє і більше дітей з однієї сім’ї, супроводжуючою особою може бути також другий із їх батьків, законних представників, один із близьких родичів (повнолітні брат або сестра, бабуся, дідусь, дядько, тітка) за наявності письмового підтвердження про це одного з батьків або законного представника. У такому разі заяву подає один з батьків або законний представник.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою  відповідно до ІПР, у якій зазначається обсяг та строки їх проведення.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до  ІПР за більшістю основних категорій життєдіяльності  має обмеження І або ІІ ступенів – 16 тис. грн, ІІІ ступеня – 25 тис. грн., дитині-сироті/дитині, позбавленій батьківського піклування – вона збільшується на 50% для кожного ступеня.

Діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) також можуть бути забезпечені реабілітаційними послугами  відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80, зі змінами. Даний Порядок визначає механізм надання особам з інвалідністю та/або дітям з інвалідністю, та/або дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), послуг із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності.

Перелік реабілітаційних установ не є вичерпним і формується Фондом за інформацією, поданою реабілітаційними установами та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики України: www.mps.gov.ua, у розділі «Інвалідність», за посиланням «Реабілітація дітей з інвалідністю».

За більш детальною інформацією звертатись до управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації за адресою: вул. М.Залізняка, 2А, каб. 320, тел. (04744) 3 21 56.

 

Управління праці та соціального захисту

населення Уманської райдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь