При Уманській РДА створять координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання

Дата: 23.04.2021 20:29

Підвищити національно-патріотичне виховання на місцевому рівні – завдання, яке спільно з громадським сектором ставлять в Уманській райдержадміністрації. 22 квітня на засіданні ініціативної групи під керівництвом голови РДА Ігоря Миклащука вирішили створити координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання.

Долучилися до обговорення активні громадські організації, фахові особистості, які готові брати безпосередню участь в реалізації поставлених завдань. Зокрема, голова Громадської ради при Уманській РДА Ірина Рижак, голова ГО «Координаційний центр Захисників Уманщини» Юрій Рижак, засновник міжнародного проекту Хрест пам’яті «За нашу і вашу свободу», учасник бойових дій Олекса Сокіл.

Спільно дійшли висновку, що національно-патріотичне виховання – це не лише питання, яке стосується галузі освіти, шкільництва, адже розуміння та сприйняття цінностей держави, в якій живе громадянин, важливе у будь-якому віці. Особливо чітко українці усвідомили це у 2014-му році, коли стало зрозуміло, що ворожа пропаганда «б’є» по розумах людей далеко не шкільного і часто не лише студентського віку.

Зокрема, завданнями координаційної ради є:

сприяння щодо всебічного розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя;

співпраця місцевої держадміністрації з громадськими об’єднаннями з питань національно-патріотичного виховання;

провадження інформаційно-просвітницької діяльності з національно-патріотичного виховання;

сприяння розвитку військово-патріотичної і військово-спортивної підготовки молоді.

У координаційній раді, планується, будуть сформовані постійні та тимчасові групи з вивчення питань різних напрямків. Цілком точно буде група з вивчення проблемних питань учасників АТО/ООС, ветеранів війни та членів їх сімей.

Персональний склад координаційної ради формується за пропозиціями відповідних територіальних органів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань.

Пропозиції можна надсилати Уманській райдержадміністрації на електронну пошту info@uman-rda.gov.ua .