Спільно з громадськими організаціями РДА активізує національно-патріотичне виховання

Дата: 24.05.2021 17:22

Уманська районна державна адміністрація створює координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання. Організаційне засідання відбулося 21 травня за участі громадських організацій відповідного спрямування всіх територіальних громад Уманського району.

«Координаційна рада – це дорадчий орган райдержадміністрації. Він діє як майданчик для взаємної співпраці між органами влади, громадськими організаціями, правоохоронцями, військовиками, представниками інших державних організацій, дає можливість залучати різних експертів, щоб спільно вирішувати необхідні питання. В такому форматі вдасться ефективніше реалізовувати нові проєкти та працювати над проблематикою національно-патріотичного виховання. Головне, вважаю, це чути один-одного», – зазначив, відкриваючи засідання, голова райдержадміністрації Ігор Миклащук.

Функціонування координаційної ради регламентується Постановою Кабміну від 7 грудня 2016 р. № 999 «Про затвердження Типового положення про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання при місцевій державній адміністрації» та відповідною Стратегію національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18 травня 2019 р. № 286. Детально зі всією законодавчою базою щодо реалізації національно-патріотичного виховання на місцевому рівні ознайомив присутніх автор цих законів, експерт з питань національно-патріотичного виховання Микола Ляхович. Найдієвішою формою взаємодії органів влади та громадськості в цьому напрямку, за його словами, є саме координаційні ради при місцевих державних адміністраціях.

Враховуючи те, що при Черкаській облдержадміністрації координаційну раду вже створено, досвідом її роботи поділилася через онлайн-зв'язок головний спеціаліст відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Жукович.

Голова Громадської ради при Уманській РДА, член ініціативної групи із формування координаційної ради Ірина Рижак запропонувала створити при дорадчому органі п'ять постійних робочих груп:

- група з інформаційно-просвітницької діяльності;

- група з військово-патріотичної та військово-спортивної підготовки;

- група з питань учасників АТО та ООС та родин загиблих захисників України;

- група з національно-патріотичного виховання в закладах освіти та культури;

- група з питань національної культурної спадщини.

На наступне зібрання будуть сформовані чіткі списки людей, які бажають долучатися до роботи цих груп. Також буде підготовлено план роботи на рік.

Сьогодні важливо, щоб кожен українець знав свою історію, пишався своєю Батьківщиною і розумів, що від його громадянської позиції залежить подальший розвиток країни.