Черкащина може доповнити національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини

Дата: 08.07.2021 16:50

Поповнити національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини автентичними здобутками може Черкаська область. Тутешніх митців запрошують подавати на реєстрацію цікаві місцеві об’єкти нематеріальної культурної спадщини.

Станом на 01 вересня 2020 року до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України включено 26 елементів НКС:

1. Традиція Косівської мальованої кераміки
  2. Кролевецьке переборне ткацтво
  3. Опішнянська кераміка
  4. Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне малярство ХІХ –ХХІ ст.
  5. Козацькі пісні Дніпропетровщини
  6. Пісенна традиція села Лука Києво-Святошинського району Київської області
  7. Технологія виконання вишивки «білим по білому» селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області
  8. Традиції рослинного килимарства селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області
  9. Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього
  10. Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки
  11. Бортництво
  12. Традиція гуцульської писанки
  13. Традиція приготування ет аяклак (караїмський пиріжок з м’ясом). Досвід караїмів Мелітополя
  14. Традиція обряду «Водіння Куста» у селі Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області
  15. Традиція декоративного розпису села Самчики
  16. Олешнянське гончарство Чернігівщини
  17. Художнє дереворізьблення Чернігівщини
  18. Гуцульська коляда та плєси Верховинського району Івано-Франківської області
  19. Звичай виконувати танець Аркан з Ковалівкою в Печеніжинській ОТГ
  20. Мистецтво виготовлення звукової глиняної забавки «Валківський свищик»
  21. Технологія виготовлення «воскових» вінків на Вінниччині
  22. Культура приготування українського борщу
  23. Карпатське ліжникарство
  24. Борщівська народна вишивка
  25. Технологія створення клембівської сорочки «з квіткою»
  26. Великоднє гуляння «Водити Володара» в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області

Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України ведеться на виконання ст.12 Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини, яку Україна ратифікувала у 2008 році. Документом, який визначає вимоги до оформлення облікових карток на елементи НКС України та процедуру включення елементів НКС України до Національного переліку, є Порядок ведення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, затверджений наказом Міністерства культури України 11.12.2017 р. № 1319, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09.01.2018 р. за № 20/31472.