«Школи не зможуть працювати офлайн, якщо буде низький рівень вакцинації вчителів», – Олександр Скічко

Дата: 08.09.2021 11:41

У країні загалом і на Черкащині зокрема погіршується епідеміологічна ситуація. Із 13 вересня Україна, найімовірніше, перейде із «зеленої» до «жовтої» зони. МОЗ уже подало клопотання до Кабміну. Про це повідомив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко на сьогоднішньому брифінгу щодо епідеміологічної ситуації в області.

Із переходом в «жовту» зону діятимуть нові обмеження:

• проведення масових заходів за участю понад 1 людини на 4 м²;
  • заповненість кінозалів і залів інших закладів культури понад 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 людина на 10 м²;
  • обмеження щодо часу роботи закладів відсутні.

Додаткових обмежень щодо курсування громадського транспорту немає. Однак можливі зміни в роботі закладів освіти.

Олександр Скічко розповів, що в «жовтій» зоні офлайн навчання можуть продовжувати ті заклади, де принаймні 80% персоналу вакциновані проти коронавірусу. Натепер на Черкащині першою дозою вакциновані лише 41% вчителів. Це середній показник по країні.

«Діти стали заручниками ситуації, адже не зможуть відвідувати школи, де буде низький рівень вакцинації вчителів. Тому закликаю освітянські колективи подбати про свій захист. Лише так навчальні заклади працюватимуть у звичному форматі, а не на «дистанційці», – сказав очільник області.

Однак у Черкаській області є школи, де вчителі вакцинувалися більше, ніж на 80%. Однією з них є Золотоніська ЗОШ №2.

Директорка школи Олена Вертипорох розповіла, що вакцинувалися всі 56 працівників школи.

«Працювати на дистанційному навчанні дуже важко. Особливо з учнями початкових класів. Наші вчителі хвилювалися через можливі нові зміни форми навчального процесу. До того ж, 80% із них свого часу перехворіли на коронавірус, розуміють, що це за хвороба. Тому ми вирішили колективно  вакцинуватися», – розповіла Олена Вертипорох.

Наразі в області організовують мобільні групи, які вакцинуватимуть охочих щепитися у школах.

«Сьогодні не йде мова про наявність вакцин. Їх удосталь. Тому ми готові щепити абсолютно всіх. Потужностей вакцинальних центрів достатньо», – сказав Олександр Скічко.

На сьогодні в області працюють 98 пунктів щеплень, 25 мобільних бригад, а також 31 центр вакцинації населення.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА