Основні зміни в порядку отримання житлової субсидії з травня 2021 року

Дата: 24.09.2021 15:14

Відповідно до прийнятих 14 травня 2021 року Кабінетом Міністрів України змін до Порядку призначення житлових субсидій та уточненнями в умовах призначення житлової субсидії від 19 травня поточного року змінено умови отримання субсидії з травня 2021 року.

Змінами підвищено адресність надання житлової субсидії, що дасть змогу звертатись за її отриманням громадянам, які найбільше цього потребують.

Змінено підхід до майнового стану родини. В призначенні субсидії буде відмовлено:

• за наявності двох транспортних засобів до 15 років або одного до 5 років;
  • двох житлових приміщень (крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території, або житла не придатного для проживання);
  • депозитів, що перевищують 100000 тис. грн;
  • при здійсненні витрат, платежів, купівлі, оплати робіт, що перевищують 50 тис. грн;
  • заборгованості по сплаті аліментів понад 3 місяці, перевищення загальної площі житла/його частини (квартири – більше 130 м2, будинки – 230 м2), перебування за кордоном понад 60 днів (крім навчання, відрядження, лікування та догляду за дитиною до 3 років);
  • скасовано діяльність місцевих комісій, тепер рішення про призначення субсидій прийматимуться на загальних підставах за умов надання додаткових документів та/або актів обстежень (орендарям, внутрішньо переміщеним особам, на понаднормову площу, на фактично проживаючих осіб, на окремо розділені особові рахунки, при відсутності доходів або якщо доходи менші мінімальних, за наявності заборгованості з оплати комунальних послуг тощо).

Призначення житлової субсидії на наступний період з травня поточного року проведено автоматично, без звернень для тих заявників, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років. Представникам цих домогосподарств звертатися за оформленням з жовтня 2021 не потрібно.

Для визначення права на субсидію з жовтня 2021 року необхідно звернутися представникам тих домогосподарств, яким житлова субсидія:

• надавалася в грошовій безготівковій формі (через АТ «Ощадбанк»)
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб: орендарі, індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи
  • була призначена на фактично проживаючих осіб.

Також варто зазначити, що звернення яке надійшло до вересня 2021 року, призначено з травня 2021 року по квітень 2022 року.

Обов’язково  необхідно повідомити про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, зокрема:

• будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності:

транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда і причепа);

більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

більше ніж одне житлове приміщення (крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території або житла, не придатного для проживання);

• на депозиті (депозитах, рахунках) має кошти, що сумарно перевищують 100 тисяч гривень;
  • будь-хто із складу домогосподарства або члени їх сімей протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії/ призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тисяч гривень: придбання, оплату, внесок, здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

При наявності вищезгаданих умов (фактів), ПРОСИМО НЕ ЗВОЛІКАТИ з інформуванням управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації для найшвидшого визначення права домогосподарства на житлову субсидію та для попередження надміру виплаченої суми субсидії, яка в подальшому може підлягати поверненню.