«Наше ключове завдання – стабілізація економіки», – Ігор Табурець в інтерв’ю телеканалу «ВІККА»

Дата: 18.04.2022 14:09

Україна вже 54-ий день перебуває у стані широкомасштабної війни з росією. І якщо в області немає бойових дій, то це не означає, що вона out of war, тобто поза межами війни. На цьому наголосив очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець в інтерв’ю телеканалу «ВІККА».

– Ми у процесі, – додав він. – І маємо це розуміти. І цим керуватися щодня, починаючи від належного реагування на повітряні тривоги та убезпечення. Про решту подбають військові. Підрозділи тероборони та інші органи, що відповідають за безпеку та оборону нашої Черкащини, готові до виконання завдань.Ми працюємо як єдина команда.

Серед ключових завдань, які нині надактуальні для Черкащини, – стабілізація економіки.

– Перші два місяці року ми мали позитивну динаміку наповнення бюджетів, – відзначив Ігор Табурець. – Зараз – прогнозований спад. Це, зокрема, наслідки бізнес-паузи в перші тижні війни та законодавчих змін. За перший квартал, імовірно, недоотримаємо понад 100 млн грн. Тому оптимізуємо витрати. Водночас пенсії, соцдопомоги виплачуються вчасно.

В області налагодили конструктивний діалог із місцевими підприємцями щодо спільних завдань.

– Ще на першій зустрічі побачив, що кожен готовий зробити максимум для перемоги та стабільної життєдіяльності нашої області, – наголосив керівник ОВА. – Водночас Черкащина готова приймати різні бізнеси для релокації: від ІТ до великих виробництв. Від себе забезпечимо максимальне сприяння та супровід.

На сьогодні в області мають вже понад 40 звернень від підприємців, які розглядають Черкащину для релокації.

– Донедавна Черкащина була переважно транзитною для внутрішньо переміщених осіб, – нагадав Ігор Табурець. – Втім ця тенденція змінилась: на проживання в нас уже лишились понад 101 тис. людей. Наше завдання – інтегрувати їх у життя громад. Крім того, Черкащина продовжує допомагати областям, що постраждали від бойових дій. На цей час із наших хабів відправлено більше тисячі тонн продовольства та будматеріалів.

Більше дивіться у відео:

Пресслужба ОДА