Через зниження температури та ожеледицю збільшується статистика травмувань

Дата: 11.01.2023 09:47

Міністерство охорони здоров’я України підготувало прості та дієві поради, щоб зменшити ризик травмуватися.

• Не користуйтеся телефоном під час ходьби покладіть його в кишеню чи сумку. Діставайте лише за необхідності, якщо потрібно підсвітити шлях.
  • Обирайте зручне взуття з рельєфною підошвою. Відмовтеся у зимовий період від взуття на підборах.
  • Ходіть обережно і без поспіху: чим повільніше ви йдете, то меншим є ризик упасти і травмуватися.
  • Не тримайте руки в кишенях: вільні руки допомагають ліпше балансувати рівновагу у разі падіння.
  • Намагайтеся не носити важкі сумки – вони порушують баланс тіла і збільшують ризик падіння.
  • Носіть одяг, який робить вас помітним, коли ви на вулиці. Особливо дбайте про це, якщо не встигли повернутися додому у світлий час доби. Використовуйте світловідбивні елементи.
  • Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – буде не так боляче.
  • Будьте уважними, коли переходите дорогу: гальмівний шлях під час ожеледиці значно збільшується.
  • Тримайтеся осторонь будівель, щоб захистити себе від буруль. Якщо погодні умови погіршуються, за можливості залишайтеся вдома.

Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова, з'явилася нудота чи біль у суглобах − терміново зверніться до лікаря!

Тепло одягайтеся та уникайте переохолодження.