Голова райдержадміністрації Євгеній Данченко привітав із професійним святом працівників органів місцевого самоврядування

Дата: 11.12.2017 17:28

Право брати участь у вирішенні питань місцевого значення, відстоювати інтереси своєї територіальної громади українці реалізують через органи самоврядування. Саме вони є першою ознакою демократичного суспільства. 7 грудня в Україні відзначався День місцевого самоврядування. Це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

З нагоди цього свята 8 грудня в актовій залі Уманського державного педагогічного університету відбувся районний урочистий захід. Серед запрошених – депутат обласної ради Валентин Судакевич, голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко, ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олександр Безлюдний, завідувач Центру культури і виховання студентів Уманського Національного університету садівництва Петро Паєвський, депутати районної ради, сільські та селищний голови, ветерани органів місцевого самоврядування, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних відомств та установ.

На початку заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих захисників України.

Як зазначила у своєму вітальному виступі голова районної ради Оксана Супрунець, сьогодні потужну силу місцевого самоврядування в Уманському районі представляють районна рада, до якої обрано 50 депутатів, а також 43 місцевих ради різного рівня, у складі яких здійснюють свою діяльність 544 депутати. Голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко привітав усіх їх зі святом та наголосив на важливій ролі місцевого самоврядування в подальшому розвитку держави: «Цей день є святом кожної громади – району, міста, села чи селища та кожного  їх мешканця. Адже місцеве самоврядування – найбільш наближений до людей рівень влади і показник демократичного суспільства. Реалії сьогодення ставлять перед нами завдання – спільними зусиллями побудувати Українську державу європейського зразка. Ефективна місцева влада повинна мати широкі повноваження для вирішення проблем на місцях та необхідні для цього фінансові ресурси. В усьому світі децентралізація влади показала свою ефективність. Саме тому це ключова реформа Президента України Петра Порошенка. За такими змінами — майбутнє держави».

Працівники місцевого самоврядування – це люди, які відзначаються активністю, цілеспрямованістю, лідерськими якостями, бажанням змінювати життя громад на краще. Тому й не дивно, що за сумлінність у роботі цього дня вони приймали чимало відзнак та нагород – від Черкаської обласної ради, районної ради і, звісно, райдержадміністрації.

Зокрема, за  здобутки у праці й активну депутатську діяльність Оксана Супрунець вручила почесну відзнаку районної ради «За заслуги перед Уманщиною» Сергію Войченку – депутату районної ради чотирьох скликань, директору КСП «Родниківка».

Почесними грамотами райдержадміністрації з рук Євгенія Данченка нагороджені: депутати районної ради Коцюбенко Василь Володимирович - директор фермерського господарства «Меридіан-К», Непотенко Дмитро Володимирович - директор  ТОВ «Агрокомплекс-Вільшанка», Десятник Віктор Миколайович – заступник директора по сільському господарству дочірнього підприємства фермерського господарства «Байс-Агро»; Нагорний Сергій Дмитрович – сільський голова с. Дмитрушки; Байда Михайло Анатолійович –селищний голова смт Бабанка; Усатюк Алла Іванівна – сільський голова с. Вільшанка; Костюк Ірина Петрівна – секретар Іванівської сільської ради; Кримінська Наталія Олексіївна – секретар Полянецької сільської ради.

Під час урочистостей оголошено підсумки щорічного конкурсу районної ради «Сільська рада року». У 2017 році титул «Сільська рада року» та Диплом ІІІ ступеня одержала Полянецька сільська рада, друге місце зайняла Собківська сільська рада, перше місце й Диплом І ступеня виборола Родниківська сільська рада. У конкурсі «Секретар сільської ради року» переможцем стала секретар Коржівської сільської ради Тетяна Віталіївна Гончарова.

Яскраві виступи працівників районного центру культури і дозвілля, інших учасників художньої самодіяльності створювали для гостей заходу справжню святкову атмосферу.

Свято народовладдя було гарним, по-родинному теплим, патріотичним. Сподіваємось, воно додало «іменинникам» бажання творити майбутнє своєї громади та упевненості рухатись вперед.