Державна підтримка аграрного сектору у 2018 році

Дата: 19.02.2018 17:54

7 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив Програми підтримки аграрного сектору за основними напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки складе 6,3 млрд гривень.

Основні напрямки державної підтримки  аграрного сектору на 2018 рік:

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ТВАРИННИЦТВА

Право на отримання коштів за цією державною програмою мають:

1.Агровиробники, які будують або реконструюють тваринницькі комплекси.

На дану програму буде направлено 2,5 млрд грн.,та нею передбачено:

-25% компенсація тіла кредиту залученого на будівництво або  реконструкцією комплексів в галузях свинарства,птахівництва та ВРХ. Ефективна ставка цих кредитів буде порядку 3% у гривні до 5 років.

-30 % відшкодування вартості, введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів якщо не задіяні кредитні ресурси.

-3% здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури, вівчарства, козівництва.

2. Агровиробники, які утримують молочних корів.

Обсяг даної державної підтримки складатиме 500 млн.грн.  Дану  підтримку зможуть отримати фактично всі юридичні особи-виробники. Сільськогосподарським підприємствам буде компенсуватись 1500 грн на дійну корову в рік. (компенсація вартості утримання корів молочного напряму продуктивності, наявних станом на 01.01.2018 та 01.07 2018).

3. Агровиробники, які купують племінне поголів’я

Обсяг даної державної підтримки сільськогосподарським підприємствам складатиме 300 млн.грн та нею передбачено:

-50% компенсації вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів .

4. Громадяни (фізичні особи), які утримують молодняк  ВРХ

Обсяг даної державної підтримки складатиме  700 млн.грн.  Дану  підтримку зможуть отримати особисті домогосподарства. в яких люди самі вирощують велику рогату худобу та утримують не менше 12 місяців молодняк ВРХ. Компенсація  домогосподарству буде здійснюватись за кожну голову такої худоби в рік   в сумі 2500,00 грн.

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ САДІВНИЦТВА ТА ВИНОГРАДАРСТВА

Обсяг даної державної підтримки складатиме  300 млн.грн.

Рішенням уряду передбачено, що 80% вартості посадкового матеріалу буде компенсовано державою, при умові що посадковий матеріал буде вирощений в Україні. Даною програмою передбачено створення 3,1 тис. га нових садів до кінця року.

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ТА КООПЕРАТИВІВ

На дану підтримку передбачається 1 млрд грн у 2018 році.

Право на отримання коштів за цією державною програмою мають:

Фермерські господарства

Даною підтримкою передбачено:

- здешевлення кредитів для фермерських господарств. Кредити фермерам під повною координацією Асоціації фермерів будуть надаватися під 1% річних у гривні;

- 100% компенсація вартості закупленого українського насіння;

- 15% додаткова компенсація вартості сільгосптехніки.

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК)

В рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава  співфінансуватиме проекти, які реалізуються СОК в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ відшкодовуючи  70% витрат на придбання нового обладнання для них.

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА  СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ (ЗДЕШЕВЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ  ТЕХНІКИ)

Даною програмою передбачена  бюджетна дотація на розвиток сільськогосподарських для стимулювання виробництва сільгосппродукції. У 2018 році на цю програму виділено 945 млн грн. Фактично компенсуватиметься 25% вартості придбаної сільськогосподарської техніки, виробленої  Україні.

До кожної бюджетної програми Кабмін (іноді Мінагрополітики) затверджує порядки надання, отримання та використання бюджетних коштів (затвердження постанов). У них же наводиться перелік умов, у разі дотримання яких сільгосптоваровиробники та фізичні особи можуть отримати державну допомогу.

Дані програми для підтримки аграрного сектору почнуть діяти після прийняття відповідних постанов Кабінетом Міністрів України у 2018 році.