Корисна інформація для сімей військовослужбовців

Дата: 04.12.2024 10:30
Кількість переглядів: 56

Фото без опису

Порядок дій сімʼям військовослужбовців які зникли безвісти (потрапили в полон)

1. Звернення членів сімʼі (родини) до військової частини та до територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Родичі військовослужбовця звертаться до територіального центру комплектування та соціальної пілтримки за місцем проживання та/або за місцем призову військовослужбовия на військову службу із запитом щодо отримання інформації стосовно місцезнаходження зниклого безвісти військовослужбовця.
На підставі звернення родичів, територіальний центр комплектування та соціальної підтримки надсилас письмовий запит на адресу командування військової частини, де проходив військову службу військовослужбовець на момент зникнення, щодо визначення його статусу (військовополонений, зниклий безвісти, самовільне залишення військової частини, загиблий (померлий)) за результатами проведеного службового розслідування у військовій частині.

2. Звернення членів сім'ї (родини) до Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії РФ (при Службі безпеки України)

Родичі військовослужбовця звертаються до Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії РФ, який утворений при Службі безпеки України з метою координації звільнення осіб, які потрапили в полон.
Контактна інформація:
телефони: +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01
електронна скринька: united.centre.ssu@gmail.com

3. Звернення членів сім'ї (родини) до Національного інформаційного бюро

Родичі військовослужбовця звертаються за встановленою формою до державного підприємства "Український національний центр розбудови миру*. яке належить до сфери управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та виконує функції Національного інформаційного бюро (НІБ).
НІБ здійснюс свою діяльність з метою збору та узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих та зниклих безвісти.
Канали комунікації з НІБ:
цілодобова "гаряча лінія" за номерами: 1648+38 044 287 81 65
електропа скринька nib.unep.info@gmail.com
сайт HIБ: nib.gov.ua
інші форми звернення, вказані на сайті НІБ.

4. Звернення членів сімʼі (родини) до Національної поліції України за місцем проживанням.

Про зникнення безвісти, викрадення або потрапляння в полон військовостужбовця, члени його сім'ї (родини) звертаються до територіального органу досудового розслідування Національної поліції України із відповідною заявою (повідомленням) наступними способами:
- направлення інформації поштою;
- на телефон 102 (цілодобово);
- на телефон гарячої лінії 089 420 18 67 (цілодобово);
- безпосередньо звернувшись до територіального підрозділу Національной поліції України.
У заяві про розшук особи, зниклої безвісти зазначається максимально відома інформаціяпро обставини зникнення, викрадення або потрапляння в полон та вцдомости провійськовослужбовця:
- дата та місце зникнення;
- анкетні дані військовослужбовця, в тому числі число, місяць та рік його народження;
- особисті (індивідуальні) прикмети військовослужбовця (татуювання, шрами, родимі плями, інші особливості тощо);
- номерні речі (мобільний телефон, паспорт, документи, що посвідчують особу з фото тощо), що були при ньому під час зникнення;
- дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викрадення, захоплення у полон) військовослужбовця.
За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння в полон органом досудовогорозслідування відкривається та реєструється у ЄРДР кримінальне провадження.
Особа, яка подала заяву (повідомлення) про розшук особи, зниклої безвісти, пише заяву про залучення її до кримінального провадження, як потерпілої особи.

5. Відібрання біологічних зразків (букального епітелію, або крові) у членів сімей (родичів)

Разом із наданням заяви (повідомлення) про розшук особи, зниклої безвісти, рідні військовослужбовця мають право погодитися на відібрання у них біологічних зразків для молекулярно-генетичної експертизи в рамках кримінального провадження.

6. Проведення молекулярно-генетичної експертизи та автоматична перевірка за базоюданих генетичних ознак людини в ДНДЕКЦ МВС України

У подальшому Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром (ДНДЕКЦ) МВС України (його підпорядкованими підрозділами) ДНК-профіль родича вноситься встановленим порядком до бази даних Центрального обліку генетичних ознак людини (ЦОГОЛ) з метою подальшої перевірки на предмет генетичної спорідневості з ДНК-профілями тимчасово невстановлених осіб.
У разі встановлення збігів або не збігів (генетичної спорідненості ДНК-профілів або її відсутність), інформуються представники органів досудового розслідування, які виносили постанови про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи.

7. Збіг ДНК профілів членів сім"ї та невпізнаного тіла (останків) зниклого безвісти (загиблого) військовослужбовця

У разі ідентифікації (встановлення генетичної спорідненості ДНК-профілів) за результатами проведеної судової молекулярно-генетичної експертизи, представником слідчого підрозділу органу досудового розслідування (слідчим по кримінальному провадженню) виноситься постанова про встановлення особи трупу та повідомляє потерпілу особу по кримінальному провадженню (рідних військовослужбовця) про ідентифікацію особи військовослужбовця встановленим порядком.
Транспортування тіла (останків) загиблого до місця остаточного поховання здійснюється силами та засобами військової частини або групою транспортування тіл загиблих військовослужбовців від Центрального управління цивільно-військового співробітництва.

Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців

Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців працює щодня з 10:00 до 20:00 (без вихідних). Дзвінки безкоштовні і конфіденційні:

Звертайтеся за телефоном: 0 800 332 720
Для зв’язку з Польщі: +48226022512
Через чат підтримки на сайті: https://www.pidtrymka.in.ua
В Telegram @pidtrymkainua

Більше про роботу Служби психосоціальної підтримки читайте в інтерв’ю https://euprostir.org.ua/stories/206769
Відео: https://youtu.be/T-50RWZcz4Y

Робота телефонної лінії здійснюється в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь