Санаторно-курортне лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» на 2025 рік зупинено фінансування санаторно-курортного лікування.
Механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок (далі - грошова допомога) через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні визначено Порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 8 Порядку, облік громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю, які мають право на забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги, проводять структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах у разі утворення (крім м. Києва) рад за місцем проживання таких громадян.
При забезпеченні осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи санаторно-курортними путівками, передбачено вільний вибір санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань.
Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування щороку визначається Міністерством соціальної політики України.
Для взяття на облік з питання забезпечення санаторно-курортним лікуванням особа чи її законний представник подає:
- заяву
- медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о
- копії паспорту, кода
- пільгового посвідчення.
У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім внутрішньо переміщених осіб) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.
Відповідно до пункту 23 Порядку, після забезпечення в поточному році громадян, віднесених до категорії 1, і дітей з інвалідністю путівкою чи отримання ними грошової компенсації такі громадяни і діти знімаються з обліку для забезпечення путівкою.
За громадянами, віднесеними до категорії 1, та дітьми з інвалідністю, які перебувають на обліку, але не отримали путівки в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги на наступний рік за умови поновлення медичної довідки 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.
Громадянин, віднесений до категорії 1, дитина з інвалідністю, яким було письмово повідомлено про умову поновлення зазначеної довідки протягом шести місяців з дня закінчення строку її дії, але які не виконали цієї умови, знімаються з обліку для забезпечення путівкою.
Повторне взяття на облік для забезпечення путівкою проводиться відповідно до пункту 9 цього Порядку.
За більш детальною інформацією звертатись до управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації за адресою: м. Умань, вул. Залізняка, 2а, каб. 320 або за телефоном (04744) 3 21 56.