УРЯДОВА ПРОГРАМА «ТЕПЛИХ» КРЕДИТІВ
З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».
Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:
- 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
- 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
- 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.
Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.
Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.
Уповноваженими на видачу "теплих" кредитів в рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.
Перелік енергоефективного обладнання/матеріалів, на які надається державна компенсація, лишається незмінним. Ознайомитися із ним можна за наступним посиланням:
Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.
Також, наголошуємо, що в 2017 році продовжують діяти місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу або відсотках за «теплими» кредитами. На сьогодні працює 206 таких програм різного рівня в усіх регіонах України.
Детальну інформацію про додаткову місцеву підтримку можна знайти на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.
Консультацію щодо впровадження енергоефективних заходів можна отримати за телефоном безкоштовної «гарячої» лінії: 0-800-210-611 за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» спільно з Держенергоефективності та КМДА.