Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб

Дата: 16.11.2017 09:59

Фото без описуНа обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації перебуває 355 громадян, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції на територію району.

У 2017 році здійснено нарахування та виплата щомісячної адресної допомоги 74 сім’ям, в яких проживає 132 внутрішньо переміщені особи для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 906,4 тис.грн.

Призначення адресної допомоги ВПО здійснюється на підставі рішення комісії райдержадміністрації по призначенню соціальних допомог для окремих категорій сімей.

Робочою групою, до складу якої входять представники управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації, Уманського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області, Уманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області здійснено перевірку фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб на території населених пунктів району, за результатами якої складено 342  акти обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Кабінетом Міністрів України 13 вересня 2017 року прийнято постанову № 689 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505.

Змінами передбачено:

підвищення розміру щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, особам з інвалідністю І групи та дітям з інвалідністю до 130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

підвищення розміру грошової допомоги особам з інвалідністю ІІ групи до 115% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

підвищення граничного розміру загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім'ю, до складу якої входять особи з інвалідністю, до 3 400 гривень;

розширення кола внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, шляхом збільшення верхньої межі суми коштів, які може мати член сім'ї внутрішньо переміщеної особи на депозитному банківському рахунку (рахунках) і не втрачати право на отримання грошової допомоги, з 10 до 25 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Розмір грошової допомоги для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) залишився без змін, становить 884 гривні на одну особу (члена сім’ї), для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу.

Начальник управління праці та соціального захисту

населення райдержадміністрації О.Я. Ярошевич