Безпечна кров для всіх

Дата: 14.06.2019 10:57

14 червня відзначається Всесвітній день донора крові під гаслом «Безпечна кров для всіх». Його мета – усвідомлення потреби безпечної крові для лікування, надання медичної допомоги.

Відомо, що добровільне донорство крові має велике значення. Переливання крові та її компонентів щорічно рятує мільйони життів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоровя кожен четвертий житель планети щонайменше один раз за життя потребує застосування компонентів крові. Різні захворювання населення, пологи жінок, ДТП, збройні конфлікти потребують при лікуванні крові донорів.

Потреби лікувальних закладів Уманського району в запасах крові поповнюються добровільними донорами крові.

На даний час в Уманському регіоні функціонує єдине Комунальне некомерційне підприємство «Уманський центр служби крові» (провулок Аркаса, 4), яке централізовано надає послуги із заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу і реалізації компонентів донорської крові.

Щорічно близько 2-х тисяч жителів приходить в цей заклад, щоб дати кров для тих, кому вона необхідна. Серед добровільних донорів крові колективи:

- ДПРЧ-14 (пожежники) Уманського  РВ ДСНС України:

Нижник Олександр Миколайович, Приходченко Андрій Володимирович, Лукашенко Микола Анатолійович, Козловський Іван Володимирович, Мислюк Андрій Володимирович, Осадчук Сергій Іванович, Коротюк Богдан Євгенійович, Понедільчук Андрій Миколайович та інші.

- ДП «Уманське лісове господарство»:

Лановський Ярослав Сергійович, Колесніков Валерій Анатолійович, Іщук В’ячеслав Ілліч, Шарапановський Михайло Вікторович, Драч Андрій Дмитрович, Данилович Роман Богданович.

- Районний відділ поліції:

Музика Сергій Сергійович, Перепелиця Сергій Вікторович, Старенький Олександр Сергійович, Склярук Сергій Сергійович.

Городецький ДНЗ –  Левченко Леся Михайлівна.

КЗ «Бабанська спеціалізована ЗОШ-інтернат»:

Сопік Надія Петрівна, Камізерко Сабіна Шахвелідівна, Заболотня Лідія Вікторівна, Гуйван Олена Миколаївна, Ковальська Валентина Анатоліївна, Гуцал Тетяна Дмитрівна, Бинюк Вікторія Володимирівна, Богдан Ірина Михайлівна, Малик Ігор Мих  та чимало інших  добродіїв, які  щорічно дарують донорську кров, проявляють доброту, безкорисливість.

Цінуючи внесок донорів крові у відновлення здоров’я жителів Уманщини вітаємо їх з нагоди Всесвітнього дня донора крові. Побажання усім донорам міцного здоров’я, достатку, людської поваги.

Приєднуйтеся до такої благодійної справи, як донорство!

В. Чорна,

голова  міськрайонної організації

Товариства Червоного Хреста

На фото: працівники  ДПРЧ 14 (пожежники) Уманського РВ ДСНС України

під час Дня донора здають кров для лікування дітей.