Творча зустріч з поетесою Людмилою Солончук

Дата: 31.05.2018 12:38

25 травня в малому залі управління агропромисловго розвитку райдержадмінстрації відбулася творча зустріч під назвою «Моя душа у рідному селі» з відомою поетесою, нашою землячкою Людмилою Леонідівною Солончук.

Вшанувати гостю, насолодитися миттю поезії й спілкування прийшли працівники сільських бібліотек філій, районного центру культури та дозвілля,  громадськість району та викладачі Уманського професійного аграрного ліцею.

Людмила Леонідівна  – член Національної Спілки письменників України, делегат 5-го з’їзду письменників України, керівник Звенигородського районного літературно-мистецького об’єднання «Звенигора». За збірку лірики «Візьми мене до раю» 2007 року була нагороджена літературною премією ім. Олександра Олеся, а за збірку віршів «Чекання вишневого Бога» - премією імені Василя Мисика 2010 року в номінації «Поезія». Вона є лауреатом Першого Міжнародного літературного конкурсу «Козацька балачка», лауреатом Міжнародного літературно-наукового конкурсу ім. Воляників–Швабінських (США), авторкою поетичних збірок «Дожниця» (2002), «Птах туману» (2003), «Поки летить стріла»(2004), «Візьми мене до раю» (2007), «Спів двох сердець» - збірка пісень у співавторстві із композитором В. Постолакою (2008), «Чекання вишневого Бога»(2009), «Каштанове малятко» (2010), «На спокутницькій тверді» (2013), «Прилітай, журавлику!» (2015), «Спасівчане небо» (2015), «Вітер у гостях» (2015), «Найкраще сузір’я – моя Україна» (2016), «Душа чекає квітку щастя» (2017). Усі збірки поетеса подарувала районній бібліотеці.

Людмила Леонідівна – всебічно обдарована особистість. Вона – авторка слів і музики низки пісень. «Спів двох сердець» — то спільна збірка пісень поетеси із композитором Володимиром Постолакою.  Незабутній слід у її душі залишила і співпраця з композитором Володимиром Цибою. А з композитором і керівником Тальнівського ансамблю «Ордана» Миколою Вовком Людмила продовжує творити музичні дива. Пісні на слова поетеси нині виконують як професійні, так і самодіяльні митці: Черкаський державний академічний заслужений український народний хор, Звенигородська народна аматорська хорова капела, Ватутінський ансамбль «Оберіг», Ступичнянський ансамбль "Чотири броди" та окремі виконавці.

На творчій зустрічі поетеса представляла свої збірки, розповідаючи історії їх написання, зачитуючи вірші, деякі, навіть, співаючи.

На завершення всі присутні щиро побажали шанованій гості творчого натхнення, невпинного руху вперед, успіхів та здійснення мрій.

За інформацією Уманської РЦБС