З турботою про людей похилого віку

Дата: 04.10.2018 14:50

Щорічно 1 жовтня у світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку. Свято встановила у 1990 році Генеральна Асамблея ООН, щоб звернути додаткову увагу людства на потреби старшого покоління.

Святкування Дня людей похилого віку – гарна можливість ще раз висловити всенародну повагу ветеранам війни та праці, за чиїми плечима – нелегкий життєвий шлях. Дбайливе ставлення до інвалідів, пенсіонерів, самотніх громадян – загальнодержавна справа. В Уманському районі робиться все можливе, щоб люди похилого віку почували себе соціально захищеними.

Фото без описуНа обслуговуванні в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району у чотирьох відділеннях перебуває  1475 осіб, в  тому числі у:

відділенні соціальної допомоги вдома – 786 осіб,

Рижавському стаціонарному відділенні –  22 особи,

відділенні денного перебування – 377 осіб,

відділенні організації надання адресної матеріальної та грошової допомоги – 290 осіб.

З нагоди Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома відвідали та привітали підопічних відділення. Також проведено обстеження умов проживання пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян. Вивчено їх потреби, зокрема питання щодо наявності палива у підопічних.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру проводиться постійна робота щодо виявлення та надання допомоги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку року одноразову грошову допомогу з районного бюджету надано 161 особі на суму 115,9 тис. грн.

В Рижавському стаціонарному відділенні традиційно проведено день відкритих дверей, під час якого мешканців відділення привітали зі святом керівники району, Паланської ОТГ, голови сільських (селищної) рад, керівники підприємств району. А святковий настрій подарували учасники клубу «Калинонька» із с. Краснопілка, привітавши їх веселими піснями.

У відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району в селах  Родниківка, Краснопілка, Антонівка, Вільшана Слобідка, Громи та селищі Бабанка з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана також були організовані урочисті заходи та святкові столи.

Директор територіального центру Н.Г. Кицик