Чисте довкілля – лише в наших руках

Дата: 14.06.2019 15:25

Викидаючи сміття на узбіччя доріг чи в інших не відведених для цього місцях, люди, найчастіше, не задумуються про те, що стається з цими відходами і, власне, хто ж їх має прибирати. Але саме сміття нікуди не подінеться. І може, когось це вразить, але ніхто ні за ким не зобовязаний прибирати. Звичайно, озброївшись високою свідомістю, це роблять громадські активісти й інші небайдужі. Але на жаль, їх меншість і поспіти за засміченням неможливо, а тим паче ніяк не можна вплинути на період розкладання сміття.

Терміни розкладання сміття:

Фото без описуПапір – 1 рік

Недопалок – 3 роки

Поліетиленовий пакет – 15 років

Консервна банка – 50 років

Алюмінієва банка – 100 років

Одноразові підгузки – 450 років

Пластикова пляшка – 500 років

Скло – 1000 років

Тонни сміття не лише отруюють природу і людські життя, а й знищують тваринний світ. Тварини стають заручниками чужої безвідповідальності і не можуть себе захистити. Кіт може засунути голову в консервну банку, птахи – зїсти поліетиленові пакети, черепаха – проковтнути пластикову соломинку. Потрапивши в сміттєву пастку, тварини калічаться і навіть гинуть.

При цьому вже давно існують методики переробки і утилізації сміття, але лінощі і елементарне варварство продовжує нарощувати темпи сповзання планети в прірву екологічної катастрофи.

Що може зробити кожен? Максимально обмежити використання одноразових речей. Навчитися сортувати сміття. Не викидати те, що може комусь знадобитися: віддайте бідним, обездоленим, у Червоний Хрест тощо. Ні в якому разі не викидати сміття у непризначених для цього місцях.

Нехай вислів «Насмітив – прибери!» буде одним з основних у вашому житті.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації