Чисте довкілля – лише в наших руках
Викидаючи сміття на узбіччя доріг чи в інших не відведених для цього місцях, люди, найчастіше, не задумуються про те, що стається з цими відходами і, власне, хто ж їх має прибирати. Але саме сміття нікуди не подінеться. І може, когось це вразить, але ніхто ні за ким не зобов’язаний прибирати. Звичайно, озброївшись високою свідомістю, це роблять громадські активісти й інші небайдужі. Але на жаль, їх меншість і поспіти за засміченням неможливо, а тим паче ніяк не можна вплинути на період розкладання сміття.
Терміни розкладання сміття:
Папір – 1 рік
Недопалок – 3 роки
Поліетиленовий пакет – 15 років
Консервна банка – 50 років
Алюмінієва банка – 100 років
Одноразові підгузки – 450 років
Пластикова пляшка – 500 років
Скло – 1000 років
Тонни сміття не лише отруюють природу і людські життя, а й знищують тваринний світ. Тварини стають заручниками чужої безвідповідальності і не можуть себе захистити. Кіт може засунути голову в консервну банку, птахи – з’їсти поліетиленові пакети, черепаха – проковтнути пластикову соломинку. Потрапивши в сміттєву пастку, тварини калічаться і навіть гинуть.
При цьому вже давно існують методики переробки і утилізації сміття, але лінощі і елементарне варварство продовжує нарощувати темпи сповзання планети в прірву екологічної катастрофи.
Що може зробити кожен? Максимально обмежити використання одноразових речей. Навчитися сортувати сміття. Не викидати те, що може комусь знадобитися: віддайте бідним, обездоленим, у Червоний Хрест тощо. Ні в якому разі не викидати сміття у непризначених для цього місцях.
Нехай вислів «Насмітив – прибери!» буде одним з основних у вашому житті.
Відділ взаємодії з громадськістю
апарату Уманської райдержадміністрації