Президент підписав Закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду»
Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду».
Під час участі в урочистостях з нагоди випуску магістрів Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Глава держави звернувся до випускників: «Впевнений в тому, що сьогодні ця наша зустріч має запам’ятатись. Я прийняв рішення, що сьогодні саме тут ми маємо підписати Закон про запуск антикорупційного суду».
Він нагадав, що цей Закон був проголосований Верховною Радою у надзвичайно короткі терміни в першому читані і в цілому. «І думаю, що буде символічно, що саме в цих стінах відбудеться запуск цього процесу», - додав Петро Порошенко.
«Дуже щасливий був би бачити випускників інституту серед кандидатів у судді Вищого антикорупційного суду. Рівень підготовки, я наголошую, достатній. А ще законодавець вписав наявність міжнародного досвіду. А в кого міжнародний досвід має бути як не у випускників інституту?», - зазначив Петро Порошенко.
«Фактично, крім прикінцевих положень, Закон складається лише з двох статей. Стаття 1. Утворити Вищий антикорупційний суд. Стаття 2. Місце знаходження, територіальна юрисдикція і статус визначаються Законом «Про Вищий антикорупційний суд», - процитував Глава держави положення підписаного ним Закону.
Президент особливо наголосив на важливості створення суду до кінця цього року. «Впевнений в тому, що це створить величезний прорив у інвестиційному кліматі», - підкреслив він».
«Ми будемо захищати бізнес і економіку від корупції, від тиску правоохоронних органів, забезпечувати доступність фінансування», - підкреслив Петро Порошенко.
Глава держави наголосив на важливості створення справедливого суду для українських громадян і для інвесторів. «Саме тому мною була започаткована конституційна реформа судової гілки влади. Був сформований новий Верховний суд, який зараз демонструє кардинальні зміни, які відбулися в судовій системі. Протягом цього року відбувається повне перезавантаження судової системи», - зазначив він.
Президент підкреслив: «І ще одна дуже важлива деталь – створення антикорупційної інфраструктури. Я наголошую, що корупція не менш небезпечна для держави, ніж російська агресія і незаконна анексія Криму».
За його словами, в Україні започаткували створення абсолютно незалежної антикорупційної інфраструктури для ефективної боротьби з корупцією. Він нагадав про створення Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства запобігання корупції. «І система електронних декларацій, яку 20 років обіцяли, що у нас будуть відповідати за те, щоб твої видатки співпадали з твоїми доходами. І ти маєш пояснити це суспільству, якщо ти – державний службовець», - додав Президент.
За словами Петра Порошенка, ключовим елементом, який завершує створення антикорупційної інфраструктури є створення Вищого антикорупційного суду. Глава держави зазначив, що боровся за його створення останні 2,5 роки. «Було дуже важливо, щоб антикорупційний суд був складовою Закону про судоустрій, який ми прийняли у 2016 році. Вимога створення антикорупційного суду була закладена у моєму посланні з питань зовнішньої і внутрішньої політики, яке я оголосив у 2016 році в Парламенті», - нагадав він.
Президент також додав, що багато скептиків було довкола цього питання, висловлювались сумніви щодо створення цього суду. «Що нібито в Парламенту недостатньо політичної волі. Хтось намагався шукати суто з політичних причин «чорну кішку у чорній кімнаті», коли її там не було», - зауважив він.
Водночас Президент наголосив, що Верховна Рада підтримала його законопроект конституційною більшістю.
«Для нас це надзвичайно важливо, щоб незалежний, об’єктивний суд, якому, так само як і всій судовій системі, довіряли б і український народ і інвестори, якнайшвидше почав функціонувати», - сказав Петро Порошенко. Він наголосив, що закликав міжнародні організації якнайшвидше делегувати експертів для того, щоб сформувати експертну раду, яка разом з Вищою кваліфікаційною комісією суддів приступить до формування нового суду.