Санаторно-курортне забезпечення учасників антитерористичної операції

Дата: 26.12.2017 15:53
Кількість переглядів: 1136

Фото без опису

ЯК ОТРИМАТИ ПУТІВКУ?

Згідно постанови КМУ від 31 березня 2015 року № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» для одержання путівки особа повинна перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Щоб стати на облік необхідно подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення УБД або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань в районах проведення АТО.

Забезпечення осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” санаторно-курортним лікуванням регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей”.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб рядового і начальницького складу, в тому числі учасників антитерористичної операції, органів МОУ, МВС, СБУ, ДСНСУ та інші регулюється:

  • постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей” (зі змінами);
  • інструкцією про організацію медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування в Міністерстві внутрішніх справ України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від04.11.2003 № 1296 (зі змінами);

- інструкцією про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки  України,  затвердженою  наказом  Служби  безпеки України від 26.12.2011 № 477 (зі змінами);

-  інструкцією про порядок санаторно-курортного забезпечення в МНС України, затвердженою наказом Міністерством України з надзвичайних ситуацій  та у справах захисту  населення  від  наслідків  Чорнобильської  катастрофи  від  17.07.2007 № 490 (зі змінами).

ЯК МОЖНА ОБРАТИ САНАТОРІЙ?

У березні 2017 року були затверджені зміни в системі забезпечення санаторно-курортними путівками учасників бойових дій та інвалідів війни.

Згідно Постанови КМУ №110 від 1 березня 2017 року (далі – постанова) учасники АТО отримали право вибирати заклад санаторно-курортного лікування самостійно.

Якщо обраний заклад відповідає вимогам, встановленим постановою та готовий прийняти учасника АТО, то між управлінням праці та соціального захисту населення, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.

Дізнатися про санаторії, до яких надаються путівки можна звернувшись до органів соцзахисту, де працівники зобов’язані ознайомити учасника АТО з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умовами проживання та харчування, вартістю путівки.

Після отримання необхідної інформації особа має 10 днів на те, щоб визначитися з вибором санаторію.

Гранична вартість путівки, на яку можуть розраховувати учасники АТО при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ВІДБІР САНАТОРІЇВ, В ЯКИХ МОЖНА ПРОЙТИ ЛІКУВАННЯ?

Згідно постанови для включення до переліку закладів, які можуть приймати учасників бойових дій санаторно-курортний заклад повинен подати до органу соцзахисту наступні документи:

– підтвердження про наявність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики та присвоєння вищої або першої акредитаційної категорії,

– гарантійний лист про згоду на лікування за відповідним профілем осіб (із зазначенням дати заїзду щодо кожної особи) та про готовність до укладення угоди,

– інформацію про умови проживання,

– інформацію про умови харчування,

– перелік процедур, що можуть надаватись особі під час санаторно-курортного лікування відповідно до медичних рекомендацій

– інформацію про вартість путівки.

Надання путівки учаснику АТО оформлюється шляхом укладання тристороннього договору між органом соцзахисту, особою та адміністрацією обраного санаторію. Органи соціального захисту населення та особи укладають договір у трьох примірниках.

ПЕРЕБУВАННЯ В САНАТОРІЇ

Термін перебування в санаторії складає 18-21 день. У базову вартість путівки, яку покриває держава, входить перелік послуг, визначений наказом Мінсоцполітики.

В путівку має бути включене проживання, триразове харчування, лікувально-діагностичні процедури.  Перелік послуг може різнитися залежно від санаторію. За бажанням особи, їй можуть бути надані додаткові послуги за умови додаткової оплати послуг за рахунок власних коштів.

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати талон від путівки. Цей документ передається до органу соцзахисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку з санаторієм.

ОПЛАТА ПУТІВКИ

Санаторно-курортне лікування учасників АТО здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в межах бюджетної програми "Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО та забезпечення постраждалих учасників АТО санаторно-курортним лікуванням" (КПКВК 2505150).

Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів. Кошти виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Тобто кошти на путівки перераховуються до органу соцзахисту відповідно до потреби в забезпеченні путівками. Якщо черга на путівки в районі більша, то і коштів орган соцзахисту отримає більше.

Для отримання коштів за путівку санаторно-курортний заклад, після надання особам послуг лікування, подає органу соцзахисту акт наданих послуг та документ щодо проведення розрахунків згідно з умовами договору.

У разі дострокового вибуття особи із санаторно-курортного закладу орган соцзахисту здійснює відшкодування вартості лише використаної частини путівки.

Оплата путівок здійснюється органом соцзахисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.

Для більш детальної інформації щодо сананторно-курортного забезпечення звертатися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації: м.Умань, вул.Залізняка,2а, каб.320 та за тел. 3 21 56 

 

                                                                                                                                                           Начальник управління праці та       

соціального захисту населення        

О.Я.Ярошевич                                   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь