На території району проведені командно-штабні навчання
Починаючи з серпня 2017 року, комісією Державної служби з надзвичайних ситуацій України проводилась перевірка готовності Черкаської області та Уманського району зокрема до реагування на загрозу виникнення та виникнення надзвичайних ситуацій. У ході першого та другого етапу оцінювалась готовність Уманської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області до виконання завдань за призначенням, яку очолює голова райдержадміністрації Данченко Євгеній Михайлович.
З 31 жовтня по 3 листопада 2017 року проведений другий етап цієї перевірки – командно-штабні навчання. Активна підготовка до навчань Уманської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області здійснювалась упродовж двох тижнів. У ролі посередника при Уманській райдержадміністрації за роботою органів управління та сил цивільного захисту спостерігав Скринський Віктор Андрійович, головний фахівець сектору організації заходів евакуації відділу організації заходів цивільного захисту Центру організації управління Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Управління забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України, посередник при регіональних і місцевих органах з евакуації та при ланках територіальної підсистеми ЄДСЦЗ.
За умовами 1-ої ввідної частини тренінгу (навчальної ситуації) Уманська райдержадміністрація отримала штормове попередження про загрозу виникнення надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із погіршенням метеорологічних умов на території Черкаської області.
За умовами 2-ої ввідної на території Уманського пройшов буревій.
При відпрацюванні 1-ої та 2-ої ввідної проводився терміновий збір та засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Керівники спеціалізованих служб цивільного захисту району доповідали про виконану роботу.
За умовами 3-ої ввідної виникло щільне задимлення штабелів з боєприпасами в районі майданчику відкритого зберігання на території однієї з військових частин. Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій місцевого рівня - керівник апарату райдержадміністрації Сиротюк Наталія Миколаївна прийняла рішення про оголошення негайної евакуації населення, матеріальних цінностей із зони ураження. Тренувальні евакуаційні заходи проведені у с. Паланка, у ході яких проведено показову евакуацію учнів Паланської ЗОШ (Реньгач Н. П.), які вивозились шкільними автобусами. На базі приміщення сільської ради новоствореної Паланської ОТГ (Кучеренко П. Ф., Андрійчук Л. В.), здійснено розгортання збірного пункту евакуації. Організовано оповіщення населення села Паланка. Також проведено виїзд чергових бригад підрозділів Уманського районного відділення поліції Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, Уманської станції швидкої медичної допомоги – філії обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської облради, Паланської місцевої пожежної команди та автомобіля територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району.
Під час відпрацювання завдань за усіма ввідними практично здійснювався запуск автоматизованого робочого місця автоматизованої системи централізованого оповіщення Уманського району Черкаської області для оповіщення керівного складу цивільного захисту Уманського району, у тому числі органів місцевого самоврядування. Також для оповіщення задіювались місцеві лінії стаціонарного зв’язку Черкаської філії публічного акціонерного товариства «Укртелеком».
Високий професіоналізм вкотре підтвердили представники місцевих підрозділів міністерств та відомств, установ та організацій району, такі як Уманський РВ УДСНС України у Черкаській області (Лебідь О. М.), Уманське районне відділення поліції Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області (Рижук Р. В.), Уманські енергетичні мережі публічного акціонерного товариства «Черкасиобленерго» (Добровольський П. М.), Уманська станція швидкої медичної допомоги – філія обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської облради (Гурбич С. Т.), Уманська центральна районна лікарня (Добрянська І. І.), КЗ «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (Новаківський О. Б.), Уманське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області (Кітов О. П.), територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району (Кицик Н. Г.).
Гідно спрацювали спеціалізовані служби цивільного захисту району на базі управління агропромислового розвитку райдержадміністрації (Мовчанюк В. О.), відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації (Солом’яна Т. О.), відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації (Кодолова А. Є.), відділу з суспільно-політичних питань, регіонально-інформаційної політики та зв`язків із засобами масової інформації апарату райдержадміністрації (Бендовська Л. О.).
Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації (Бондар Б. Б.), що входить до функціональної підсистеми навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях, вкотре показує готовність до організації заходів безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, у першу чергу дітей.
Маємо надію, що командно-штабне навчання залишиться лише тренуванням і не потребуватиме застосування у реальному житті, адже нині кожна надзвичайна ситуація становить усе більше та більше загроз для життя та здоров’я людей і довкілля.
Завідувач сектору з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації |
В. С. Сакал |