Робоча група розпочала розробку Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки

Дата: 16.08.2019 12:06
Кількість переглядів: 445

 Перше засідання робочої групи облдержадміністрації з розробки Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки відбулось днями. Участь взяли 53 представники робочої групи, зокрема й Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА, Черкаська Агенція регіонального розвитку, Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування та експерт Програми U-LEAD з ЄвропоюПетро Мавко. Засідання мало теоретичну та практичну частини. Про це інформують у Департаменті регіонального розвитку ОДА.

Фото без опису

– Сьогодні ми розпочнемо активну фазу підготовки Стратегії розвитку Черкаської області й сьогоднішні напрацювання робочої групи стануть частиною її проекту, – говорить заступник директора Департаменту Сергій Даниленко. Він представив робочій групі висновки за результатами соціально-економічного аналізу Черкаської області, для використання їх під час формування SWOT-аналізу області.

Наголосив, що на кожному етапі важлива співпраця бізнесу, наукових установ, влади та громадськості.

Протягом місяця в соціальних мережах Facebook, Instagram, Telegram Департамент регіонального розвитку знайомив своїх підписників із основними тенденціями соціально-економічного розвитку області за останні 6 років.

Говорили й про концепцію СМАРТ-спеціалізації S3 (чи RIS3): як її принципи втілити під час розробки стратегії розвитку.

Фото без опису

– Слід пам’ятати, що метою розробки таких стратегій є концентрація коштів на дослідження та інновації в пріоритетних сферах. В результаті це стимулює співпрацю малого й середнього бізнесу, бізнесу й наукових інститутів. Тобто це “інвестиції в знання” через проекти, – зазначила  директорка Черкаської Агенції регіонального розвитку Любов Ропало.

Вона показала приклади смарт-стратегій європейських країн: Баварії та Саксонії (Німеччина), Країни Басків (Іспанія), Підляського воєводства та регіону Мазовія (Польща).

– Визначення смарт-спеціалізації регіону передбачає аналіз статистичних даних згідно методології за цією концепцією, окреслення конкурентних переваг регіону та найскладнішого, але не менш важливого процесу – здійснення “підприємницького відкриття”. Останньому характерні діалоги та консультації бізнесу, наукових інституцій, влади, громадськості, – додала керівниця Агенції.

Про те, що є “гібридна” стратегія, розповів експерт Програми U-LEAD з Європою Петро Мавко.

– “Гібридна”, бо матиме цілі стандартної стратегії розвитку та СМАРТ-спеціалізації, – пояснює експерт. – Регіони Україні зараз розробляють одну стратегію розвитку до 2027 року. В європейських країнах є окремо стратегія розвитку регіону, окрема стратегія СМАРТ-спеціалізації.

Обговорили й можливі сценарії розвитку Черкаської області до 2027 року.

Фото без опису

– По всій території країни сценарій розвитку регіонів у тій чи іншій мірі співпадає. Він може бути загальним, інерційним, або оптимістичним, – пояснює радник з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Перерва.

Під час практичної частини робоча група працювала над формуванням стратегічного бачення Черкащини, а також над SWOT-аналізом області.

На наступному засіданні продовжать розпочату роботу.

Спостерігайте за процесом розробки на офіційному сайті: http://strategy2027-ck.gov.ua/

та у соціальних мережах:

Facebook: https://www.facebook.com/groups/StrategyCK2027/

Instagram: https://www.instagram.com/strategy_ck_2027/

Telegram: https://t.me/strategy2027ck


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь