Одна з головних функцій НСЗУ зараз – це стратегічні закупівлі, – Андрій Віленський

Дата: 30.09.2019 12:51
Кількість переглядів: 501

До Черкас уперше із робочим візитом завітав директор новоствореного Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Андрій Віленський.  Під час колегії Управління охорони здоров’я ЧОДА він зустрівся із керівниками черкаських закладів охорони здоров’я та області, головами районних адміністрацій та рад.

Фото без опису

Присутні обговорювали співпрацю закладів охорони здоров’я на Черкащині та Національної служби здоров’я України в сфері реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

Із вітальним словом виступив голова ОДА Ігор Шевченко:

– Зараз на Черкащині для розвитку медицини вже створені центри первинної медичної допомоги, інтенсивно покращується матеріально-технічний стан медичних установ, а також здійснюється розвиток інформатизації сфер охорони здоров’я.

Він зазначив, що нині триває будівництво 21 лікарської амбулаторії для сільської місцевості, діє урядова програма «Доступні ліки», розпочали розвиток паліативної допомоги. Обласні заклади охорони здоров’я поступово забезпечують вартісним обладнанням, фахівці вже розпочали реалізацію центру трансплантації кісткового мозку, триває процес вибору сімейного лікаря (76% громадян вже визначилися).

Фото без опису

У ході колегії Андрій Віленський, директор Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України, проаналізував план трансформації, який впроваджується протягом 2018-2020 років.

Він нагадав, що  реформа «первинки» – декларації про вибір  лікаря в ЕСОЗ (сімейні лікарі, педіатри,  терапевти) набула чинності з 0 квітня 2018 року, початок збільшеного фінансування реалізований від НСЗУ з 1 липня цього ж року.  Андрій Віленський наголосив, що у 2019-му запровадили реімбурсацію  лікарських засобів через НСЗУ (урядова програма «Доступні ліки»), а також відбулося пілотування спеціалізованої медичної допомоги  в лікарнях Полтавської області.

За його словами на Черкащині протягом п’яти місяців (з квітня до серпня 2019 року)  аптечним закладам виплатили 10 390 760 грн за програмою реімбурсації  вартості  лікарських засобів. За січень-серпень 2019 року  заклади, які надають первинну медичну допомогу отримали  354 888 779 грн.

Програму медичних гарантій планують запровадити  у повному обсязі для усіх рівнів медичної допомоги з 01 січня 2020 року.

– Ця програма визначає перелік та обсяг медичних послуг (зараховуючи медичні  вироби) та лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам держава  гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом, для  профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами,  травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та  пологами, – зазначив Андрій Віленський.

Насамкінець директор Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України акцентував, що однією з головних функцій НСЗУ зараз, – є стратегічні закупівлі. Це зміна парадигми у фінансуванні послуг охорони здоров’я від утримання закладів до стратегічних закупівель: за що, кому, як платимо?

Про діяльність та співпрацю із Національною службою охорони здоров’я можна дізнатися на офіційному сайті: https://nszu.gov.ua.

Фото без опису

За інформацією управління охорони здоров’я Черкаської ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь