Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

На Черкащині ефективно функціонує мережа центрів здоров’я жінки

Переглядів: 225

На Черкащині ефективно функціонує мережа центрів здоров’я жінки – за підтримки Державного фонду регіонального розвитку та ініціативи обласної влади. Це дає змогу лікарям під час профілактичних обстежень діагностувати в пацієнток жіночі онкологічні хвороби на ранніх стадіях. Так, минулоріч обстежили 20 тисяч жінок, а цього року – уже 24 тисячі. Впровадження проекту стало стимулом для популяризації профілактики у збереженні продуктивного здоров’я та здорового способу життя серед жінок, кажуть в Управлінні охорони здоров’я Черкаської ОДА.

– Завдяки тривалій співпраці державного та неурядового секторів, сформованій ефективній команді спеціалістів та високому рівню спроможності закладів охорони здоров’я, скринінгові кабінети забезпечені інноваційними мамографічними комплексами та УЗД апаратами, кольпоскопами з відеосистемами та програмним забезпеченням МІС «Доктор Елекс», – зазначає в.о. Управління Лариса Кошова.

Пані Лариса розповідає, що дистанційне консультування з провідними спеціалістами здійснюють на базі п’яти медичних установ, а саме: Черкаського обласного онкологічного диспансеру, Уманської, Золотоніської та Звенигородської центральних районних лікарень, Смілянської міської лікарні. Усі кабінети об’єднані в єдину мережу для оперативного реагування, діагностування та надання медичної допомоги. Завдяки алгоритму роботи за напрямком мамології, фахівці оглядають рентгенівські знімки молочних залоз жінок через монітор, які надходять з усіх районних центрів до Черкаського обласного онкологічного диспансеру через інтернет.

Водночас головний лікар обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов зауважує:

– Зараз, на жаль, більшість патологій в жінок виявляють надто пізно. Головною причиною цього є те, що не кожна жінка має змогу відвідати онкодиспансер у Черкасах і пройти необхідне обстеження. Тому наближення послуги на місця через скринінгові центри, у доповненні з активною інформаційною кампанією через мережу сільських медичних закладів про їхню діяльність дає позитивний ефект у головному завданні медицини – попередженні захворювань.

Довідково:

Упродовж минулого року й нинішнього в області провели такі обстеження жінок: мамографій – 9 974, кольпоскопій – 14 431, ультразвукових обстежень – 15 235.

Покращився показник виявлення новоутворень молочної залози (на базі різних регіональних центрів на 11-16%, порівняно з позаторішнім роком) і підозрілих на злоякісний процес пухлин шийки матки (на базі різних регіональних центрів – на 9-18% , порівняно з 2017-им).« повернутися до списку новин