Як отримати статус багатодітної сім’ї. Пільги багатодітним сім’ям.

Дата: 17.02.2020 17:10
Кількість переглядів: 2269

Скільки дітей у багатодітній сім'ї, визначає Закон України «Про охорону дитинства», у якому зазначено, що багатодітна сім’я – це сім’я, у якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває в зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя.

Фото без опису

 

До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23років.

    Батькам і дітям з багатодітних сімей після оформлення необхідних документів видаються посвідчення, що підтверджують статус багатодітної сім`ї.

Для оформлення статусу багатодітної сім'ї та отримання посвідчення, одному з батьків необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та подати такі документи:

 • заяву одного з батьків про видачу посвідчень;
 • копії свідоцтв про народження дітей;
 • копії свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі);
 • копії сторінок паспорта громадянина України батьків з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату видачі паспорта та місце реєстрації;
 • копію посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;
 • довідку про склад сім’ї;
 • фотокартки (батьків та дітей віком від 6 до 18 років) розміром 3х4;
 • довідку із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);
 • довідку про реєстрацію місця проживання або перебування особи під час навчання (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);
 • довідку структурного підрозділу районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті (у разі її утворення) ради про те, що батькам за місцем реєстрації посвідчення не видавалися (у разі, коли зареєстроване місце проживання батьків різне);

у разі народження дитини за межами України – копії свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.
 

Звертаємо увагу: у разі переміщення багатодітної сім’ї з тимчасово окупованої території України, або району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, посвідчення видаються управлінням соцзахисту одному з батьків, після подання вищезазначених документів та подання додатково копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб з відміткою територіального підрозділу ДМС про реєстрацію їхнього місця проживання.

 

Посвідчення видаються одному з батьків багатодітної сім'ї протягом десяти робочих днів після подання вказаних документів.  Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної родини. Для продовження строку дії посвідчень батьками  до управління соцзахисту подається довідка про склад сім'ї, копії свідоцтв про народження дітей та довідка із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання).

Термін дії посвідчення, як правило, продовжується на півроку. Якщо дитина буде продовжувати навчатись у наступному семестрі, слід буде поновити довідку з місця навчання.

Посвідчення видаються безкоштовно.

 

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

 1. 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;
 2. 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання, водовідведення, вивіз твердих побутових відходів;

3) 50-відсоткова знижка вартості твердого палива, і скрапленого газу у разі пічного опалення.

Важливо: передбачені пільги багатодітній родині надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (на 2020 рік- 2940 грн на одну особу).

Також дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, у яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), у яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються пільги для багатодітних сімей.

 

Для оформлення відповідних посвідчень та призначення пільг звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  (кабінет № 410,   телефон  3 45 42) за адресою м. Умань, вул. М. Залізняка, 2а.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь