Міжвідомча комісія працює над недопущенням втрат до районного бюджету

Дата: 01.06.2018 16:15
Кількість переглядів: 802

Під головуванням очільника Уманського району Євгенія Данченка 31 травня відбулося засідання міжвідомчої комісії райдержадміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.

Фото без описуУ склад комісії, зокрема, входять представники районної влади, податкової інспекції, пенсійного фонду, поліції. Усі вони координують зусилля задля забезпечення державних гарантій у сфері праці, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників та відповідальності роботодавців за використання їх праці, запобігання проявам «тіньової» зайнятості, сприяння координації дій органів виконавчої влади щодо забезпечення детінізації виплати заробітної плати, об’єднання зусиль правоохоронних та інших державних органів влади і громадськості у протидії корупції, організованої злочинності та тіньовій економіці.

Одним із основних завдань комісії є співпраця комісії з представниками бізнесу щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам та своєчасної її виплати на рівні не менше законодавчо визначеної мінімальної заробітної плати, а також запобігання проявам «тіньової» зайнятості. Адже від сум нарахованої заробітної плати залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом формування районного бюджету. Даний податок на 99,2% формує фінансовий ресурс районного бюджету, з якого фінансуються бюджетні установи, першочергові районні програми та надається субвенція сільським бюджетам на фінансування дошкільних закладів та закладів культури.

Отож, на міжвідомчу комісію було запрошено 7 керівників  сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, по яких,  за даними Уманської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, існує ризик недоплати ПДФО із заробітної плати та недосягнення середнього по району відсотку за оренду земельних часток (паїв) у 2018 році (дані наведені в таблиці нижче).

№ з/п

Назва платника

Населений пункт

Втрати від недосягнення фонду оплати праці 1500 грн на 1 га (тис. грн)

Відсоток виплати орендної плати

Втрати від недосягнення середньої по району виплати орендної плати 7,76% (тис. грн)

1

ФГ «ХОРСТА»

 

с.Черповоди

31,8

6,29

140,9

2

ТОВ «ЗГОДА»

 

с.Свинарка

156,1

4,87

221,8

3

ФГ «РОСИНКА»

 

с.Пугачівка

18,9

5,53

117,5

4

ФГ «МРІЯ»

 

с.Сушківка

93,8

5,16

129,3

5

ФГ «ЗОЗУЛЯ»

 

с.Доброводи

127,6

4,5

74,8

6

ФГ «КОНКОР»

с.Сушківка

113,2

4,5

142,5

7

ТОВ ім. Черняховського

с. Оксанина

49,3

4,52

9,7

 

Також на засідання комісії запрошувалися керівники сільськогосподарських підприємств та приватні підприємці, у яких за березень 2018 року була нарахована заробітна плата менше мінімальної (відповідно до даних Пенсійного фонду), а саме:

№ з/п

Назва платника

Загальна кількість застрахованих осіб

Кількість застрахованих осіб із зарплатою менше 3723 грн

1

ДП «АГРОФІРМА «БАЙС-АГРО»» ТОВ «АГРО ПОСІВНА КОМПАНІЯ»

55

6

2

ДП «УМАНЬ–АГРО»

231

2

3

ТОВ «АГРОВІТ»

174

4

4

ТОВ «УМАНЬХІМАГРО»

10

3

5

УМАНСЬКА ФІЛІЯ ПАТ «РАЙЗ –МАКСИМКО»

9

2

6

ТОВ «АГРОПЛАНТ»

56

3

7

ДОЛЕНКО ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ

 

5

3

8

ЗБРОЙ НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА

 

1

1

9

КОСТЮК СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ

3

2

Та, на жаль, із всіх запрошених з’явилися лише 6 представників бізнесу. До них звернуся голова райдержадміністрації Євгеній Данченко, наголосивши, що Закон України від 07.12.2017 № 2246-УІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік», установив з 1 січня 2018 року мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 3723 грн. А середньомісячна зарплата в сільському господарстві по району за 2017 рік, згідно даних Державної служби статистики України, склала 6411 грн (по області – 6885 грн). Тож вимагав привести оплату праці у відповідність.

«Не може бути заробітна плата в одному сільгосппідприємстві удвічі нижчою, ніж, скажімо, в сусідньому, адже сільське господарство – це цілісна галузь, з практично однаковими для всіх умовами», - сказав Євгеній Михайлович.

Комісія детально вивчила ситуацію кожного «ризикового» підприємства, даючи свої рекомендації, як в таку категорію більше не потрапляти. В частини з них були об’єктивні обставини, як, приміром, у ТОВ «АГРОПЛАНТ» та ФГ «РОСИНКА». Але в більшості проблеми вирішила б зміна позиції керівництва.

Цікаво, що деякі із підприємств, які опинилися в «ризиковому» списку по недоплаті зарплат, також потрапили і в рейтинг кращих – за сплатою у 2017 році орендної плати за земельні паї із розрахунку більше 8% від нормативно-грошової оцінки:

- ТОВ «Агровіт»  - 11,43%;

- ДП «Умань-Агро»  - 11%;

- ПП «Дмитрушки»  - 10,48%;

- ТОВ «Агроплант»  - 9,94%;

- ПРАТ «Райз-Максимко» - 9%;

- ТОВ «Аграрій СВПП»  - 8,48%;

- ТОВ «Новий світ - Агро»  - 8,46%.

При умові сплати орендної плати за земельні паї на рівні 8% від нормативно-грошової оцінки додатково у 2017 році надійшло б ПДФО у сумі 2,7 млн грн. Тож комісія активно працює над недопущенням таких втрат у 2018 році.

 

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь