Онлайн сервіси у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу

Дата: 02.11.2017 16:37
Кількість переглядів: 1156

Фото без опису

З метою реалізації прав громадян, для забезпечення зручності та економії часу Міністерством юстиції України запроваджено ряд новацій у сферах державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Передусім це онлайн сервіси для користувачів відповідних адміністративних послуг.

Так, запроваджено відкритість та доступність даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

Вже зараз громадяни, представники юридичних осіб мають можливість онлайн отримати  послуги через кабінет електронних сервісів за посиланням https://kap.minjust.gov.ua/services/registry:

- інформацію з Державного реєстру прав про зареєстровані права на  нерухоме майно;

- перевірити виданий документ;

- перевірити інформацію про стан розгляду заяви /запиту (пошук та перегляд інформації про стан розгляду заяви запиту, що були подані державному реєстратору у паперовій формі).

Умови, підстави та процедура надання інформації з Державного реєстру  прав регулюються нормами статті 32 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) та Порядком надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Порядок).

Так, для фізичних та юридичних осіб інформація за об’єктом нерухомого майна та суб’єктом речового права надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України https://kap.minjust.gov.ua/ за умови ідентифікації такої особи (фізичної або юридичної) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи або в паперовій формі державним реєстратором.

Зазначаємо, що інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній чи паперовій формі за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав, має однакову юридичну силу та використовується відповідно до законодавства (норми частини другої статті 32 Закону).

Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» плата за надання інформації з Державного реєстру прав у паперовій формі складає 0,025 розміру мінімальної заробітної плати, а за надання інформації в електронній формі — 0,0125 розміру мінімальної заробітної плати.

У разі відсутності документа про внесення плати за надання інформації з Державного реєстру прав, крім випадків, передбачених Законом, заява не підлягає реєстрації у базі даних заяв цього реєстру (пункт 9 Порядку). Також не надається інформація з Державного реєстру прав в електронній формі у разі невнесення плати за надання такої інформації через Інтернет з використанням платіжних систем (пункт 16 Порядку).

У рамках реформ забезпечено також відкритий доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, затвердженим наказом Мін'юсту від 31 березня 2015 року № 466/5, передбачено надання відомостей, що містяться в державному реєстрі, державними реєстраторами як у паперовій, так і в електронній формах. Так, виписки та витяги можуть бути отримані громадянами без участі державного реєстратора через офіційний веб-сайт розпорядника реєстру у вигляді електронних документів.

Для отримання необхідних документів користувачам лише знадобиться заповнити відповідну форму на офіційному сайті  Мін'юсту (https://minjust.gov.ua/ua/services).

Отже, усі необхідні дані у вигляді витягів чи виписок можна отримати в електронній формі не виходячи з дому через Інтернет. Переваги такої системи:

  • відсутність потреби у отриманні електронного цифрового підпису;
  • можливість оплати в режимі on-line при подачі запиту;
  • отримання відомостей в режимі on-line;
  • надання електронному документу статусу офіційного.

Усі отримані документи в електронному вигляді мають такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора.

Таким чином, користування онлайн-сервісами Мін’юсту значно заощадить Ваш час і забезпечить зручність отримання відповідної послуги.

 

Ковальчук Л. В.

Завідувач сектору державної реєстрації

Уманської райдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь