Як здійснюється соціальний захист громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС

Дата: 26.04.2021 10:09

Фото без описуНаразі в Уманському районі на обліку перебуває 3523 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з яких:

376 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 47 потерпілих І категорії;

420 учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 46 потерпілих ІІ категорії;

268 учасників  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 139 потерпілих ІІІ категорії;

126 сімей, які мають право на пільги внаслідок втрати годувальника, смерть якого пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

В селах Кути, Кривець, Червоний Кут, Нагірна, Побійна, Костянтинівка, Синиця, Піківець, Шарино та Ятранівка проживає 1429 громадян, які поcтраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи та 675 потерпілих дітей.

Фактичні видатки з державного бюджету за 2020 рік компенсаційних виплат та грошової допомоги (надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на харчування, оздоровлення) спрямованих громадянам, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи становлять 613,3 тис. грн.

З обласного бюджету на медичне обслуговування спрямовано 152,9 тис. грн, з них на зубопротезування 11 осіб – 30,2 тис. грн та медикаменти – 122,7 тис. грн.

На виплату одноразової грошової допомоги до 34 річниці та Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 77 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 16 вдовам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС спрямовано з районного бюджету 18,6 тис. грн.

У 2021 році з державного бюджету потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується:

- щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

405 особам І категорії – по 394,80 грн;

488 особам ІІ категорії – по 197,40 грн.

- щорічна компенсація за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомоги на оздоровлення у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в І кварталі 2021 році виплачена:

для І категорії  – 14 особам з інвалідністю 1 і 2 групи по 120,00 грн, 10 особам з інвалідністю 3 групи по 90,00 грн;

17 учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії по 100,00 грн;

10 учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії та 1 особі, евакуйованій із зони відчуження у 1986 році, по 75,00 грн;

- одноразова компенсація при встановленні інвалідності 2 постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС по 284,40 грн та 1 особі в сумі 379,30 грн;

- двом сім’ям померлого учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС виплачена одноразова компенсація по 7586 грн;

- грошова компенсація замість путівки 52 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 32,2 тис. грн (619 грн);

- доплата за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На санаторно-курортне оздоровлення 105 громадян, які постраждали від ЧК (1 категорія) передбачено 867,5 тис. грн (вартість 1 путівки 8262 грн).

Фактичні видатки за січень-березень 2021 року компенсаційних виплат та грошової допомоги (надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на харчування, оздоровлення), спрямованих громадянам, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи, з державного бюджету становлять 821,3 тис. грн.

За інформацією управління праці та соціального

захисту населення Уманської райдержадміністрації