Взаємодія між владою та агробізнесом – запорука розвитку територіальних громад

Дата: 29.04.2021 16:32

Налагодити спілкування влади та агробізнесу для координації зусиль із розвитку сільськогосподарського виробництва – мета наради, яку 28 квітня провів голова Уманської райдержадміністрації Ігор Миклащук в Жашківській територіальній громаді. За його ініціативи перед місцевими сільгоспвиробникам виступили кваліфіковані лектори з актуальних насьогодні тем.

Відкриваючи зустріч, Ігор Миклащук наголосив на стратегічності галузі сільськогосподарського виробництва для економіки Уманського району. Понад 344 тис. га, що складає 76 % всієї території району, займає рілля. Основними користувачами орних земель є агроформування різних форм власності – їх 590, обробляють майже 255 тис. га ріллі.

Таку корисну інформацію, як напрями державної підтримки в агросекторі у 2021 році, озвучила начальниця відділу агропромислового розвитку, екології та взаємодії з органами місцевого самоврядування Уманської райдержадміністрації Валентина Мовчанюк. На це з державного бюджету передбачені видатки в сумі 4,5 млрд грн.

Нові програми державної підтримки АПК – це:

- страхування сільськогосподарської продукції;

- відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

- підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;

- підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;

- підтримка виробників картоплі;

- підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

Водночас, продовжують фінансуватися традиційні програми державної підтримки, які вже довели свою економічну ефективність:

- на садівництво, виноградарство та хмелярство;

- на розвиток фермерських господарств;

- на підтримку суб’єктів господарювання АПК шляхом здешевлення кредитів;

- на здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

- на підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Також на семінарі обговорено питання:

- Проблематика та перспективи розвитку АПК. Законодавчі ініціативи ГС «ВАР» та їх вплив на діяльність аграрних підприємств.

- Здійснення перевірок контролюючими органами субєктів господарювання аграрного сектору в період адаптивного карантину.

- Карантинні буряни – протидія, методи боротьби.

- Використання агрохімікатів – правові засади, проблемні питання:

• підготовка до проведення хімічного захисту рослин у весняно-літній період сільськогосподарськими підприємствами;
  • організаційні заходи щодо попередження випадків отруєння бджіл при застосуванні засобів захисту рослин в агровиробництві.

«Вигідне географічне положення, існуючі виробнича та соціальна інфраструктури, ґрунтово-кліматичні умови району сприяють розвитку сільськогосподарського виробництва. Тому ми маємо докласти зусиль, що максимально використовувати увесь цей потенціал», - підсумував нараду голова РДА Ігор Миклащук.