Відбувся семінар для фахівців з протидії домашньому насильству та торгівлі людьми

Дата: 02.12.2021 15:40

Однією з найгостріших проблем в Україні є домашнє насильство по відношенню до жінок та дітей, а також по відношенню до чоловіків. Проте, як свідчить практика, найбільше від цього страждають жінки і діти, особи похилого віку та особи з інвалідністю. Крім того, діти потерпають не лише від насильства до них, а й спостерігаючи насильство по відношенню до членів своєї родини.

Актуальною проблемою для України є також торгівля людьми, яка найчастіше пов’язана з трудовою експлуатацією з метою жебрацтва та експлуатацією у сексуальній сфері.

Одним з найважливіших інструментів розвитку країни, зростання добробуту її громадян та вдосконалення суспільних відносин є ефективна державна політика у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності та попередження торгівлі людьми.

За ініціативи Олени Зеленської розроблено план міжсекторальної взаємодії міністерств і відомств для протидії домашньому насильству. Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства”.

30 листопада 2021 року у межах проведення в Черкаській області Всеукраїнської акції „16 днів проти насильства“ Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА за підтримки голови Уманської районної державної адміністрації Ігоря Миклащука на базі  міста Умань проведено семінар для фахівців районної державної адміністрації, сільських, селищних, міських рад територіальних громад Уманського району.

Під час роботи семінару розглядалися питання взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сферах запобігання тапротидії домашньому насильству і торгівлі людьми.

Відкриваючи семінар, Ігор Миклащук відмітив, що структурними підрозділами Уманської райдержадміністрації систематично здійснюються заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, а також протидії торгівлі людьми. Зокрема, проводиться збір та аналіз інформації щодо випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі серед суб’єктів відповідальних за реалізацію державної політики у цій сфері, висвітлюється інформація на сайті, надається безпосередня допомога постраждалим. Ведеться облік даних про діяльність спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб в районі. Цього року за розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 р. № 696-р Уманська громада долучена до Програми виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. В результаті в Умані будуть створені спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, де допомогу зможуть отримати постраждалі з усього району.

Голова РДА зазначив, що в умовах сьогодення питання протидії торгівлі людьми залишається одним із пріоритетних. Так за період 2019-2021 років Уманською РДА було проведено 2 процедури встановлення статусу особам, постраждалим від торгівлі людьми (жителі м. Умані). Одному із них у квітні 2021 року за зверненням рідних статус було продовжено. Наразі обидві жертви перебувають у місцях позбавлення волі в Російській Федерації.

Під час семінару учасники обговорили взаємодію суб’єктів, алгоритм дій у разі виявлення постраждалих від ситуацій,  пов’язаних з домашнім насильством, торгівлею людьми, надання їм допомоги. Зокрема, головний спеціаліст відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності Управління у справах сім’ї, молоді  та спорту Черкаської обласної державної адміністрації Лариса Удовиченко та начальник відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності Управління у справах сім’ї, молоді  та спорту Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Красюк розкрили нормативно-правову базу із запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми в Україні.

Фахівець соціальної роботи Черкаського обласного центру соціальних служб Інна Ченбай зосередила увагу на особливостях механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми, а також вказала на особливості надання соціальних послуг постраждалим.

Заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП в Черкаській області Олексій Прокопенко презентував інформаційну кампанію „Річ у тім...“.

Виконавчий директор БО „100% Життя Черкаси“ Марина Стадник розкрила основні аспекти співпраці органів виконавчої влади з громадськими організаціями щодо вирішення питань запобігання та протидії домашньому насильству, а також торгівлі людьми.

Учасники семінару були одностайні в думці, що першочергове значення у вирішенні розглядуваних питань має випередження й унеможливлення небажаних наслідків, своєчасне виявлення осіб, які потенційно можуть учинити такі кримінальні правопорушення або готуються до них, а також системне провадження відповідної профілактичної роботи. Надзвичайно важливо, щоб держава, суспільство, близьке оточення не були байдужими та не втрачали з поля зору ймовірні об’єкти злочинного посягання, проявляли пильність і зацікавлення тими, хто поруч, бо це може якщо не вберегти, то хоча б застерегти й не допустити, щоб людина стала жертвою.

За ініціативи Олени Зеленської розроблено план міжсекторальної взаємодії міністерств і відомств для протидії домашньому насильству.Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства”.