Черговий випуск проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»
16 грудня в Уманському національному університеті садівництва відбувся черговий випуск слухачів, які навчалися за проєктом «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему».
Основу проєкту складає професійна перепідготовка цільової групи на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавцями основної частини проекту є навчальні заклади України і норвезький університет NORD, що організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин.
Нині, в результаті виконання завдань курсової перепідготовки, випускники Уманського НУС отримали три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка – від Уманського національного університету садівництва, спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу (Уманського НУС), спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.
Вручення відбувалося в урочистій атмосфері, модератором виступив проректор з науково-педагогічної роботи, Михайло Мальований, який, відкривши урочисте вручення, привітав присутніх у стінах Уманського НУС, зазначивши: «Це вже другий випуск у нашому навчальному закладі в рамках Проєкту «Норвегія - Україна». Для загалу дана подія є надважливою, адже родини атовців і самі колишні військові по завершенню навчання отримують потужний поштовх до професійного злету й особистого успіху».
Видатна подія відкрита була звучанням Гімнів України та Норвегії.
З привітаннями до випускників звернулася ректор Уманського НУС Олена Непочатенко: «Бажаю вам, шановні випускники, знайти своє місце у житті, або відкрити власну справу. За останні 5 років понад 1000 учасників АТО та членів їх сімей здобули освіту в університеті. А тому в планах є створення Центру консультаційної допомоги випускам, які запровадять власну справу».
Галина Кучер, начальник управління праці та соціального захисту населення, за дорученням очільниці міста Умань Ірини Плєтньової, привітала випускників з набуттям додаткової освіти, наголосивши на її важливості та користі для подальшої соціалізації. Галина Михайлівна пообіцяла сприяти подальшому працевлаштуванню учасників проєкту, побажавши їм здоров’я та бути і надалі патріотами своєї країни.
Василь Якименко, голова Громадської організації «Спілка учасників АТО Жашківщини» зазначив: «Дякую університетському загалу – керівництву, викладачам, психологам за якісні знання, які дали змогу всім побратимам і їх родинам отримати «нове дихання» у мирному житті. Зичу всім здоров’я та подальшої наснаги!».
До слова були запрошені і безпосередні студенти, які знайшли багато користі у навчальній діяльності і наразі сповнені подальшої готовності до праці в межах своєї нової спеціальності за фахом. Випускники висловили вдячність університетському загалу та країні – партнеру, яка подарувала можливість кардинальних змін і злетів у їхньому житті. Наостанок студенти-випускники приготували приємний подарунок всім присутнім: маленька дівчинка, донечка однієї з випускниць Проєкту, виконала Гімн України. Маленькій патріотці підспівував загал, а на очах присутніх бриніли сльози. І кожен мріяв про мирне життя українського народу.
Усі випускники з рук ректора Уманського НУС Олени Непочатенко отримали дипломи, як свідчення успішного завершення навчального процесу.
Вітаємо випускників! Хай корисними стануть надбані знання для праці на благо і процвітання власних родин і всієї України! А ми, університетська спільнота, свято віримо у щасливе та мирне майбутнє нашої держави. Будьмо дружніми та терпимими один до одного на нашій рідній землі і вдячними захисникам, які, захищаючи кордони України, дають змогу нам мирно працювати та навчатися.
Висловлюємо вдячність партнерам проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» зі сподіванням на подальшу плідну співпрацю
Пресцентр Уманського НУС