Управління якістю є одним із пріоритетів реформи дорожньої галузі, – Укравтодор

Дата: 04.01.2022 12:10
Кількість переглядів: 435

Фото без опису

Масштабна розбудова дорожньої інфраструктури вимагає не лише сучасних рішень при виконанні ремонтно-будівельних робіт, але й лібералізації ринку незалежних консультаційних послуг в цілому і переходу на європейські підходи в управлінні інфраструктурними проєктами.  На початку 2021 року Укравтодор визначив реформу управління якістю одним із пріоритетів реформ дорожньої галузі.

Для розвитку і вдосконалення вітчизняного ринку консультаційних та інжинірингових послуг у будівельній галузі ДП «ДерждорНДІ» ініціювало проведення курсів підвищення кваліфікації за спеціальністю  «Інженер-консультант» на початку 2022 року.

30 грудня на зустрічі в Укравтодору презентовано свідоцтво визнання між Органом сертифікації державного підприємства і ГО «Інститут просторового розвитку» про підтвердження навчальних курсів вимогам сертифікації, адже цей крок дасть можливість розвитку ринку консультаційних послуг.

Фото без опису

Участь в експертному обговоренні цього кроку взяли представники Укравтодору, провідних галузевих асоціацій, наукових установ та Офісу підтримки реформ.

Як зазначив Заступник Голови Укравтодору з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Комендант, під час виконання своїх обов’язків, інженер-консультант генерує великий обсяг верифікованої інформації, яка підтверджена виконавчою документацією: акти виконаних робіт, кошториси, протоколи лабораторних випробувань, сертифікати якості тощо.

«Отримана інформація в машиночитному форматі повинна збиратись, накопичуватися та аналізуватися в системі E-ROAD. Після чого оброблена інформація щодо процесу девелопменту інфраструктурного об’єкта буде використовуватись керівництвом Укравтодору для обґрунтування при прийнятті адміністративних та управлінських рішень», –  Роман Комендант.

Фото без опису

Управління якістю у дорожній галузі має відбуватися на всіх етапах життєвого циклу дорожнього об’єкта. Усі заходи та рішення для вдосконалення якості та строків виконання робіт мають прийматися на основі верифікованих даних.

Реформа передбачає запровадження заходів з управління якістю на всіх етапах реалізації інфраструктурних проєктів – від етапу пріоритетизації ремонтів, підготовки проєктної документації, відбору проєктанта та підрядника, виконання робіт та їх моніторингу, а також на час дії гарантійних зобов’язань та у процесі експлуатаційного утримання.

Пресслужба ОДА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь