Історичний проєкт МКІП «Тризуб Батьківщини»: на щиті монумента «Батьківщина-мати» з’явиться український герб

Дата: 14.07.2023 09:01
Кількість переглядів: 264

Нарешті українці позбудуться герба СРСР, а на щиті монумента «Батьківщина-мати» з’явиться тризуб. Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує про запуск масштабного проєкту «Тризуб Батьківщини».

Саме цей символ сьогодні втілює не тільки почуття національної гідності, а й підкреслює історичний спадок та велич українців. Так Україна продовжує долати негативні наслідки комунізації та русифікації.

Фото без опису

Вже з липня розпочинається процес монтажу художньої композиції «Тризуб» на щиті «Батьківщина-мати». Далі – виготовлення композиції, проведення підготовчих робіт, виготовлення та встановлення конструкція для монтажних робіт, безпосередній демонтаж герба СРСР та монтаж тризуба.

Наразі проєктною організацією ТОВ «Український інститут сталевих конструкцій  ім. В. М. Шимановського» вже розроблено проєкт заміни герба СРСР на Тризуб. Новий герб – це об’ємна (не пласка) конструкція. Для її улаштування використовується 2 типи металу: нержавіюча сталь українського виробництва «Запоріжсталь» Групи Метінвест та закордонного виробника. Сам монумент «Батьківщина-мати» було вироблено зі сталі «Запоріжсталі», «Азовсталі» та ММКІ.

Враховуючи складні економічні умови, спричинені російською агресією, встановлення тризуба на щиті «Батьківщина-мати» реалізується виключно за підтримки великого бізнесу. Вартість проєкту – 28 млн грн. Її вдалося суттєво знизити порівняно з першими проєктними розрахунками. Це стало можливим завдяки додатковим дослідженням, залученню експертів та використанню провідних європейських технологій у виконанні робіт.

МКІП вдячний донорам та партнерам, які відгукнулися на заклик долучитися до проєкту. Група Метінвест безкоштовно виготовляє та передає державі частину сталі для нового герба-тризуба, а також виступає фінансовим партнером проєкту. Фінансовими партнерами також виступили: НАК «Нафтогаз України», Монобанк, Ощадбанк, ПУМБ, Нова Пошта, АТБ, ПриватБанк, Український Аграрний Холдинг, Перша Приватна Броварня, КАН Девелопмент та КАНБУД, ОТП Банк, WOG, Асоціація  «Незалежна асоціація банків України».

Партнером в акумулюванні джерел фінансування виступає ГО «Агенція стійкості культури» (ACURE). Дана організація співпрацює з Штабом порятунку спадщини для надання допомоги закладам та установам культури під час військової агресії рф в Україні.

Скульптор проєкту – Олексій Пергаменщик. Випускник Республіканської Художньої школи та Національної Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури. Митець заснував творчу майстерню «Пергамос» і займається різьбленням у камені без використання гіпсової моделі. Його твори відрізняються високою майстерністю та ілюструють багату історію України.

Онук та нащадок одного з авторів скульптури «Батьківщина-мати» – скульптора Василя Бородая – підтримує ідею заміни радянської символіки на скульптурі на тризуб. Він вважає це вимогою часу, історичною справедливістю та свідченням нової реальності.

Нагадаємо, Закони України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України» передбачають вилучення з окремих об’єктів культурної спадщини символів російської імперської та радянської тоталітарної політики. Монумент «Батьківщина-мати» – це пам’ятка місцевого значення, тому його охорона визначається законом «Про охорону культурної спадщини» і передбачає реалізацію проєкту.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь