Постановою Кабінету Міністрів України № 890 від 22.11.2017 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено ряд змін до Типового договору оренди землі
Доводимо до відома, що постановою Кабінету Міністрів України № 890 від 22.11.2017 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова) внесено ряд змін до Типового договору оренди землі.
Встановлено наступні строки внесення плати за перший рік оренди земельних ділянок державної та комунальної власності:
1) набуті в оренду за результатами земельних торгів - не пізніше трьох банківських днів з дня укладення договору оренди;
2) за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, набуті в оренду без проведення земельних торгів - у п'ятиденний строк після підписання договору оренди.
Розмір орендної плати за земельні ділянки державної та/або комунальної власності, які передані в оренду за результатами земельних торгів, не може переглядатися у бік зменшення.
Передбачено штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати у разі невнесення орендної плати у строки, визначені типовим договором. А розмір пені вказується сторонами договору у відсотках від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Встановлені наступні особливості для оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення (сільськогосподарських угідь):
1) державної та комунальної власності: у договорі зазначаються дані агрохімічного паспорта земельної ділянки (земельних ділянок). Також включається право орендодавця вимагати відповідно до законодавства від орендаря збереження родючості ґрунтів, шляхом перевірки не рідше ніж один раз на три роки стану орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) на відповідність показникам агрохімічного паспорта земельної ділянки;
2) приватної власності: рекомендовано зазначати дані агротехнічного паспорта земельної ділянки у договорі.
Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, орендар зобов'язаний здійснювати інвестиції у розвиток та модернізацію відповідних меліоративних систем і об'єктів інженерної інфраструктури та сприяти їх належній експлуатації.
Також у договір оренди земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення може включатися вимога щодо дотримання орендарем екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил відповідно до статті 24 Закону України «Про оренду землі» та припинення договору оренди землі шляхом його розірвання відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про оренду землі" у разі недотримання такої вимоги, зокрема погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) або приведення її (їх) у непридатний для використання за цільовим призначенням стан.
З текстом Постанови можна ознайомитися на Урядовому порталі за посиланням http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250448827.