Села Уманщини – з електрикою, попри несприятливі умови: погоди та праці енергетиків

Дата: 14.12.2017 17:30

Фото без опису12 грудня голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко зустрівся з колективом Уманських енергетичних мереж. Причин для візиту було кілька.

Насамперед, Євгеній Михайлович висловив енергетикам глибоку вдячність за оперативну ліквідацію масштабних поломок в енергомережі району через складні погодні умови.

Напередодні 11.12.2017 через шквальний вітер та налипання мокрого снігу знеструмленими залишились 24 села Уманського району. Завдяки злагодженій роботі бригад розподільчих  мереж під керуванням начальника РМ Гусєва Ю.А. було відновлено електропостачання на повітряних лініях 10-0,4 кВ.

В ліквідації  наслідків несприятливих  погодних  умов брали  участь такі бригади:

- бригада Бабанської дільниці – майстер Дон В.В., електромонтери Панченко М.І., Павлуша П.Д., Святецький М.А., Турмій С.Д., Литвин Ю.Ю., Гулий Ю.А.; разом з бригадою РМ – майстер Майданюк А.О., електромонтери  Давронов Р.А., Даценко А.М., Журавель В.М., Муха О.А. – ліквідували пошкодження повітряних ліній 10 кВ Л-33 Косенівка, Л-9 Аполянка, лінії 0,4 кВ с. Бабанка, ТП-505, ТП-353, ТП-524, с. СвинаркаТП-75, с. Доброводи ТП-675, с. Косенівка ТП-508, ТП-509, ТП-144, ТП-113;

- бригада Ладижинської дільниці – майстер Мельник В.І., електромонтери Галак М.І., Кучеренко С.Л., Бевз М.Д,, Курбаса С.І., Захарчук Ю.О., Литвиненко Б.М., разом з бригадою РМ – майстер  Голубович А.С., електромонтер Сидоренко А.В. – виконували  роботи з відновлення ліній ПЛ-10 кВ л-29 с. Черповоди, Л-13 с. Фурманка, Л-37 с. Степківка, Л-51 с. Текуча.

Відновлювали  повітряні лінії 0,4 кВ с. Ладижинка ТП-148, ТП-245, ТП-230, ТП-564, ТП-295, с. Колодисте ТП-80, с. Посухівка ТП-223; с. Антонівка ТП-227, с.  Томашівка ТП-342; с. Ропотуха ТП-292, с. Фурманка ТП-286, с. Черповоди ТП-354.

Варто також відзначити роботу бригади ОВБ в  складі: електромонтера Декар М.Ф., водія Григорєва О.Д., машиніста автовишки Сільвейстрова С.І., які брали  участь  в ліквідації пошкоджень у складі бригад Ладижинської та  Бабанської дільниць.

Фото без описуТаку відповідальність та професійність енергетики демонструють далеко не в найкращих умовах роботи. На даний час УЕМ знаходяться в край скрутному становищі – не виплачується заробітна  плата (заборгованість за  3 місяці – вересень, жовтень, листопад). Через відсутність матеріалів не виконуються плани поточних та капітальних ремонтів обладнання, не в  повному обсязі здійснюється розчистка ліній із-за відсутності запчастин до мотоінструменту, палива.

Виконати аварійні роботи з відновлення електропостачання споживачам Уманщини вдалося за сприяння районної влади, яка підтримує соціальне партнерство з представниками бізнесу. Адже в УЕМ було недостатньо палива.

Спецодяг не виділяється протягом трьох років, що ускладнює роботу персоналу, особливо у зимовий період.

Через  невиплату  зарплати розраховуються кваліфіковані спеціалісти, які пропрацювали десятки років. А для підготовки нових спеціалістів потрібно не один рік. Наразі колектив зменшився від штатного розпису на 15%.

Відповідальність за борги покладають на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а точніше на відсутність її нормальної діяльності. Зараз робота Регулятора фактично заблокована через відсутність кворуму – в складі НКРЕКП залишилися тільки троє членів включно з головою, які не можуть прийняти жодного рішення.

Голова райдержадміністрації Євгеній Данченко зазначив, що через цю ситуацію існують ризики штучної соціальної дестабілізації, і закликав колектив енергомереж не піддаватися паніці: «Я вдячний вам за те, що в таких непростих умовах ви продовжуєте зберігати спокійний режим роботи, не блокуючи виконання надважливого завдання –  забезпечення району електроенергією».

Згідно законодавства, Нацкомісія діє самостійно та незалежно від будь-якого органу влади, але залишити ситуацію в хаосі влада не може, тому Президент України Петро Порошенко взяв це питання під особистий контроль, - повідомив Євгеній Михайлович. – Зараз у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який фактично надає Президенту повноваження щодо впливу на діяльність НКРЕКП до вступу в силу нового складу Регулятора.

«А всю допомогу, що під силу районній владі – забезпечення матеріально-технічними засобами, спецодягом, пальним – обов’язково буде надано», - запевнив очільник району.

Довідково

Уманські енергетичні мережі (УЕМ) являються структурним підрозділом ПАТ «Черкасиобленерго», до  якого також входять  21  район електричних  мереж, ВП «Черкасиенергоремонт»  та учбово-курсовий  комбінат.

УЕМ нараховує 360  працівників, які забезпечують  надійне  постачання електроенергією споживачів Уманського району  та м. Умань. Керує  колективом Добровольський  Петро  Миколайович -  заслужений енергетик  України.

Уманські енергетичні  мережі забезпечують постачання  електроенергії 58812 споживачам, в тому числі 57212 побутовим.

Спеціалісти  обслуговують повітряні  лінії  протяжністю:

- 0,4 кВ  -  1193,09 км

- 10 кВ   -  690,07 км та 670 трансформаторних  підстанцій.

Служба  високовольтних  ліній  обслуговує лінії на території Жашківського, Лисянського, Катеринопільського, Маньківського, Монастирищенського, Тальнівського, Уманського та Христинівського районів:

- 35 кВ  -  831 км

- 110 кВ  -  45 км