Ефективна координація зусиль задля покращення результатів роботи

Дата: 29.05.2019 17:31

28 травня під головуванням голови Уманської райдержадміністрації Євгенія Данченка відбулася координаційна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, а також за участі керівництва об'єднаних територіальних громад, сільських голів, старост населених пунктів, керівників різних районних установ та організацій – районного відділку поліції, податкової інспекції, Держпродспоживслужби, центру зайнятості, пенсійного фонду. Мета – спільно розглянути та обговорити актуальні питання життєдіяльності району.

Звісно, основою для виконання проектів розвитку є належне виконання бюджету району. Як доповів начальник фінансового управління райдержадміністрації Микола Івасюк, за 4 місяці 2019 року забезпечено виконання районного бюджету, селищного та сільських бюджетів. Так, до загального фонду бюджету району (без трансфертів) надійшло 30994,0 тис. грн, що становить 150,7 % до затвердженого плану, понад затверджені планові показники до місцевих бюджетів надійшло 10430,6 тис. грн. До сільських та селищного бюджетів за цей період мобілізовано 19046,9 тис. грн власних доходів загального фонду, що становить 192,6 % до плану. Понадпланово до сільських бюджетів надійшло 9157,5 тис. грн.

Невідємна частина бюджету району та резерв для його подальшого наповнення – оподаткування одноосібних користувачів земельними ділянками. Про результати декларування одноосібниками своїх доходів розповів заступник начальника Уманського управління Головного управління державної фіскальної служби у Черкаській області Владислав Якубенко. Він зазначив, що за 2018 рік 3312 громадян,  які обробляють 13409,8 га ріллі, задекларували 40534,5 тис. грн доходу (або 7,81 % від нормативно-грошової оцінки землі), нараховано 7296,2 тис. грн ПДФО та 608,0 тис. грн військового збору (забезпечено темп росту в порівнянні з минулим роком на 137,8 %).

Водночас, станом на 23.05.2019 р. по Уманському району залишаються не оподаткованими 3367,5 га ріллі, яка оброблялася одноосібниками. Найбільше ухиляються від декларування доходів у таких селах: Текуча (втрати ПДФО – 419,9 тис. грн, площа землі, по якій не неподані декларації – 678,2 га), Посухівка (190,7 тис. грн – 247,9 га), Антонівка (166,0 тис. грн – 229,3 га), Юрківка (159,0 тис. грн – 144,6 га), Черповоди (117,2 тис. грн – 224,5 га), Танське (109,8 тис. грн – 42,9 га).

Умовні втрати бюджету від недосягнення одноосібниками задекларованого доходу на рівні 9,01 % від нормативно-грошової оцінки землі (середній відсоток виплати орендної плати за паї сільськогосподарськими підприємствами у 2018 році без стимулюючих) становлять 3317,1 тис. грн.

Тому з метою недопущення втрат бюджету та стовідсоткового залучення до оподаткування громадян-одноосібників під час наради вкотре було обговорено план взаємодії між податковою інспекцією, сільськими радами, райдержадміністрацією.

Одним із найактуальніших питань зараз є оздоровлення та відпочинок дітей. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Борис Бондар доповів, що з 28 травня у районі розпочали роботу 22 табори з денним перебуванням та 8 таборів праці і відпочинку, в яких функціонує 15 мовних загонів. Відпочинкова зміна триватиме 14 днів з 28.05 по 14.06.2019 року.

У 2019 році відпочинковими послугами планується охопити 2455 учнів, оздоровленням – 475 (81%). Відпочинком та оздоровленням буде забезпечено дітей пільгових категорій, а саме: багатодітних – 503; малозабезпечених – 206; дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – 124; дітей з інвалідністю – 51; дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 384; обдарованих  дітей та учасників творчих і спортивних колективів – 97; дітей учасників АТО – 104; переселенців – 11;  дітей загиблих учасників АТО – 2; дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села – 449; дітей, взятих на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах – 10; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків – 3.

Станом на 07.05.2019 року оздоровлено 77 учнів з сіл Косенівка, Шарин, Юрківка, Доброводи, Бабанка, Полянецьке, Оксанина, Дмитрушки, Ладижинка, Родниківка та Гереженівка (м. Яремче – 21, м. Черкаси – 7,  м. Тростянець – 3, м. Городище – 2, санаторії «Сосновий бір» - 10, «Руська Поляна» - 2, «Затока» - 1, «Пролісок» - 1 та «Бердянський» - 1, місто Одеса неврологічний санаторій імені Чкалова – 1, оздоровчий табір «Артек» (Київська область) – 4   учнів.

Окрім того, були розглянуті питання про роботу Уманського районного відділення Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області; про роботу центру зайнятості та укладання догорів на громадські роботи; про роботу закладів медицини району; про функціонування КЗ «Редакція радіомовлення «Голос Громади»; про санітарно-епідеміологічну ситуацію на території району та ряд інших.

Загалом нарада відзначилася великою насиченістю змістовної та актуальної інформації, конструктивними та продуктивними діалогами, рядом спільно прийнятих виважених рішень.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації