В Уманському районі створено Раду регіонального розвитку

Дата: 07.12.2018 17:56
Кількість переглядів: 1217

7 грудня в адмінприміщенні Уманської райдержадміністрації відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку Уманського району. Орган створений відповідно до доручення голови Черкаської облдержадміністрації Олександра Вельбівця. Завдання ради надзвичайно вагоме – визначити та затвердити Стратегічний план розвитку регіону до 2021 року.

Про це, відкриваючи засідання, розповів голова Уманської райдержадміністрації Євгеній Данченко. Він також зазначив, що до Ради розвитку району увійшли керівники району, сільські голови та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Фото без опису

Засідання проходило спільно з громадською радою при Уманській РДА з метою максимального залучення громадськості до питань розвитку регіону. Голова громадської ради Тетяна Чорномаз подякувала керівництву райдержадміністрації за відкритість у роботі та активне залучення громадськості до життя району. «Головне завдання, над яким працює громадська рада спільно з райдержадміністрацією – збереження стабільної соціальної та суспільної ситуації. Тож питання, яке виноситься сьогодні на розгляд, дуже важливе для України загалом, а Уманський район – це її маленька невідємна часточка. Ми маємо все зробити для стабільності та розвитку землі, на якій живемо», - сказала Тетяна Олександрівна.

Також участь у засіданні взяли голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, депутати районної ради, сільські голови, делегації з інших районів, засоби масової інформації.

Отож, розглядали цього дня єдине питання – Про підсумки соціально-економічного розвитку району впродовж 2014-2018 років та перспективний план розвитку району на 2019-2021 роки.

Робота органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району спрямовувались на забезпечення збалансованого та стабільного соціально-економічного розвитку району на основі раціонального та ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, вирішення актуальних проблем життєдіяльності громади, поліпшення добробуту та соціального захисту населення.

Якісний підсумок завжди дає можливість проаналізувати зроблене, побачити динаміку та визначитися з перспективами. Отже, насамперед, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Тетяна Солом’яна презентувала основні проекти розвитку в економіці та соціальній сфері, які вдалося реалізувати на Уманщині протягом 2014-2018 років.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ – ПРОЕКТИ РОЗВИТКУ УМАНСЬКОГО РАЙОНУ 2014-2018 РОКІВ

Починаючи з 2014 року у районі розпочата робота з розроблення нових перспективних генеральних планів населених пунктів, що відкриває можливість для залучення інвестицій. Про це, а також про головний пріоритет у розбудові інфраструктури Уманщини – ремонт і відновлення автошляхів – розповіла начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Алла Кодолова.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ – РОЗВИТОК УМАНСЬКОГО РАЙОНУ У СФЕРІ МІСТОБУДУВАННЯ, АРХІТЕКТУРИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Уманський район за напрямком спеціалізації є аграрним, адже із 140 тис. гектарів загальної площі району 81% або 115,2 тис. га – це землі сільськогосподарського призначення. З 2015 року управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації здійснюється детальний моніторинг користувачів земельних ресурсів і основний акцент робиться на використання ріллі. Як зазначила начальник управління Валентина Мовчанюк, пріоритетними напрями розвитку агровиробництва є:

- ефективне використання земельних ресурсів. Облік. Джерело наповнення місцевих бюджетів;

- забезпечення продовольчої безпеки. Виробництво зернових не менше 300 тис. тонн;

- розвиток альтернативних галузей: вирощування плодово-ягідних культур;

- розвиток переробки сільськогосподарської продукції;

- виробництво біологічного палива із побічної сільськогосподарської продукції. 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ – РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УМАНСЬКОГО РАЙОНУ

Значні досягнення протягом останніх років було отримано в галузі освіти, молоді та спорту: оптимізація навчального процесу, створення опорних закладів освіти, оновлення предметів навчальної та технічної бази, виборена першість області футбольними командами. Презентацію цього зробив Борис Бондар – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ – РОЗВИТОК ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Розвиток первинної галузі медицини базувався на впровадженні медичної реформи. Цього року КЗ «Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» перетворено у комунальне некомерційне підприємство. Як зазначив його директор Олександр Новаківський, за час реорганізації та реформування галузі медицини було придбано медичне обладнання, яке дало змогу вчасно проводити діагностичне обстеження та надавати якісні медичні послуги, забезпечено комп’ютеризацію та інформатизацію закладів, змінилися стандарти та підходи до роботи. Окрім того, вперше за багато років вдалося придбати житло для молодого лікаря.  З 1 квітня 2017 року на території району успішно діє Урядова програма «Доступні ліки».

ПРЕЗЕНТАЦІЯ – РОЗВИТОК СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ УМАНСЬКОГО РАЙОНУ

Кадрове оновлення, придбання пересувного флюорографа, апарату штучної вентиляції легень, лазерного коагулятора, рентгенологічної мобільної системи, кольпоскопічної системи та відеоколоноскопа, відкриття скринінгового центру «Здоров'я жінки», інформатизація – це неповний перелік того, що вдалося зробити з 2014 року в районній медицині вторинного рівня. А наймасштабнішим проектом у 2018 році стало придбання ангіографічного обладнання. Грандіозний історичний проект, який завершать 2019 року, значно підвищує статус Уманської центральної районної лікарні для перетворення в майбутньому на центр госпітального округу. Про це розповіла головний лікар Уманської ЦРЛ Інна Добрянська.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ – РОЗВИТОК УМАНСЬКОЇ ЦРЛ

З метою повного охоплення соціальною послугою «стаціонарний догляд» територіальним центром соціального обслуговування Уманського району планується відкриття ще одного стаціонарного відділення для постійного проживання одиноких громадян, які проживають на території району та потребують відповідної соціальної послуги, - зазначила після аналізу зробленого директор територіального центру Наталія Кицик.  

ПРЕЗЕНТАЦІЯ – РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Працюють в Уманському районі і над розвитком інформаційного простору, що є невідємним елементом розбудови демократичного європейського суспільства. Зважаючи на те, що проводове радіо фактично увійшло в історію, а більшість місцевого телебачення ліквідовується у звязку з переходом країни з аналогового на цифрове мовлення, в Уманському районі гостро постало питання заповнення інформаційного простору сучасним і доступним засобом масової інформації. Отож, наразі в районі створили та працюють над запуском комунального ФМ-радіо «Голос громади». Про хід підготовчих процесів розповіла директор підприємства Оксана Берднікова. Вихід в ефір вона проанонсувала на початок 2019 року.  

Після обговорення доповідей виступаючих взяв слово заступник голови громадської ради при райдержадміністрації, протоієрей, настоятель Свято-Покровської церкви с. Городецьке Микола Соловей, який закликав присутній актив району підтримати Президента Петра Порошенка у створенні єдиної помісної церкви в Україні.

Це було не просто перше засідання Ради регіонального розвитку району. Уманщина стала в цьому напрямку відкривачем, адже подібні Ради мають бути створені в усіх районах Черкаської області.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь