ЕКО-ЧЕКЛИСТ ДЛЯ ГРОМАД

Дата: 01.07.2024 16:51

Фото без описуСпалені ліси, загиблі тварини, знищені рослини внаслідок воєнних дій росії є екологічним злочином проти довкілля. Живі організми не можуть самі себе захистити. Шкода, нанесена навколишньому середовищу, має негативний вплив на екосистеми у довгостроковій перспективі та поширюється за межі території України. Тому низка екологічних громадських організацій розробила інструмент – еко-чеклист для громад України, – який має на меті допомогти органам місцевого самоврядування у повоєнному відновленні. Адже саме на рівні громад впроваджується багато рішень, від яких залежить чи буде довкілля чистим та безпечним для життя та здоров’я.

Еко-чеклист – це інструмент, який має на меті допомогти громадам враховувати всі аспекти захисту довкілля в контексті війни й повоєнного відновлення.

Він містить перелік екопроблем, які потребують розв’язання на місцевому рівні, а також короткий опис пропонованих
рішень для кожної з проблем.

Алгоритм дій як працювати з Еко-чеклистом на рівні громади:

1. Після ознайомлення з Еко-чеклистом ОМС ухвалює рішення працювати з цим документом і призначає відповідальну особу або підрозділ;
  2. Відповідальна особа або підрозділ відмічають в Еко-чеклисті ті проблеми, які актуальні для своєї громади;
  3. Про рішення працювати з Еко-чеклистом громада повідомляє ГО SaveDnipro листом на savednipro@gmail.com;
  4. ГО SaveDnipro організовує установчу онлайн нараду, на якій обговорюємо перелік проблем, визначених ОМС на кроці 2, та, за потреби, подальший план спільної діяльності;
  5. ОМС інформує громаду про початок роботи з Еко-чеклистом і готовність напрацьовувати відповідні рішення (на власному сайті та, за можливості, в місцевих ЗМІ);
  6. За потреби ГО SaveDnipro та інші організації-розробники надають консультативну підтримку у напрямку підготовки та реалізації рішень;
  7. ОМС розробляє та реалізує напрацьовані рішення наявних екопроблем громади.

Від стану довкілля залежить здоров’я та тривалість життя мешканців громади та комфорт проживання саме в цьому населеному пункті. А ще від сьогоднішніх рішень залежить яке довкілля ми лишимо нашим дітям. Допомогу в питаннях захисту довкілля і зеленого відновлення часто пропонують західні донори. Тому можливості розв’язати екологічні проблеми, які накопичувалися роками, з’являються саме зараз.