На Уманщині відкрили Центр ветеранського розвитку
Мережу Центрів ветеранського розвитку розширюють в Україні. Віднині такий заклад функціонуватиме й у місті Умань. Базою для нього став Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. Це перший ЦВР на Черкащині та 17-й — в Україні. Про це інформують в міністерстві у справах ветеранів України.
Демобілізовані захисники і захисниці та члени їхніх сімей матимуть змогу у Центрі проходити професійну підготовку й перепідготовку, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу у межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя.
Заклад є безбар’єрним та адаптивним для осіб з інвалідністю. Він також стане майданчиком для підготовки фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб на Черкащині.
Центри ветеранського розвитку є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих захисників і захисниць, зазначила державний секретар Мінветеранів Віта Шаповалова.
Нагадаємо, у держбюджеті на 2024 рік закладено 71 млн грн на фінансування заходів із професійної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей.
Мінветеранів створює Центри ветеранського розвитку на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Заклади вже відкриті у:
- Вінницькій області (Вінницький національний технічний університет);
- Дніпропетровській області (Університет митної справи та фінансів);
- Житомирській області (Державний університет “Житомирська політехніка”);
- Запорізькій області (Комунальний заклад вищої освіти “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія” Запорізької обласної ради).
- Місто Київ (Національний авіаційний університет; Національний університет фізичного виховання і спорту України; заклад вищої освіти “Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”);
- Київській області (Університет Григорія Сковороди в Переяславі; Білоцерківський національний аграрний університет);
- Львівській області (Національний університет “Львівська політехніка”);
- Миколаївській області (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили);
- Полтавській області (Полтавський державний медичний університет; Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”);
- Сумській області (Сумський державний університет);
- Харківській області (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна).
- Тернопільскій області (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка)