18 жовтня Європейський День боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2024 09:54
Кількість переглядів: 128

Фото без описуЩороку 18 жовтня в Україні та інших країнах відзначають Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Цей день – нагадування про те, що торгівля людьми є одним з найсерйозніших порушень прав людини і кожна країна, включаючи Україну, стикається з цим викликом.

Торгівля людьми — це незаконна діяльність, яка передбачає вербування, перевезення, передачу або експлуатацію людей з метою отримання вигоди. Найчастіше до зони ризику потрапляють жінки, діти та вразливі групи населення. Вони можуть використовуватися для примусової праці, сексуальної експлуатації, жебрацтва чи незаконного усиновлення. За даними Міжнародної організації з міграції, щороку тисячі людей стають жертвами цього злочину в усьому світі.

Україна, як частина європейської спільноти, докладає значних зусиль для запобігання торгівлі людьми. Держава активно співпрацює з міжнародними організаціями, такими як ООН, ОБСЄ та Європейський Союз, для створення ефективних механізмів захисту та допомоги постраждалим.

Щоб уникнути потрапляння в ситуації торгівлі людьми, варто дотримуватися кількох важливих рекомендацій:

     працюйте лише з офіційними посередниками: перед виїздом за кордон або пошуком роботи обов’язково перевіряйте легальність організацій та вимагайте офіційні контракти;

     не довіряйте невідомим особам: уникайте сумнівних пропозицій роботи або навчання за кордоном, особливо якщо вас просять швидко підписати договір або сплатити гроші;

    завжди залишайте контактну інформацію близьким: перед подорожами або працевлаштуванням за кордоном залишайте рідним свої координати, деталі вашого роботодавця та місця перебування;

     дотримуйтеся законодавства: переконайтесь, що всі ваші документи в порядку та ніколи не передавайте їх третім особам, зберігайте оригінали документів у безпечному місці та робіть копії на випадок втрати.

Для тих, хто вже постраждав від торгівлі людьми, в Україні діють гарячі лінії допомоги, спеціальні центри реабілітації та програми соціальної адаптації. Постраждалі можуть отримати юридичну, психологічну та медичну допомогу, а також допомогу в поверненні до нормального життя.

Звертайтесь за телефонами Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми: 0-800-505-501 та 527. Також діє безкоштовна гаряча лінія психологічної підтримки за номером 0-800-211-444, яка працює з 09:00 до 18:00 у будні та з 10:00 до 17:00 у вихідні, консультації надають кваліфіковані психологи. 

Європейський день боротьби з торгівлею людьми – це нагадування про те, що жодна людина не повинна бути товаром і ми всі несемо відповідальність за побудову суспільства, де кожен може відчувати себе захищеним. Ваша поінформованість і обачність — найкращий захист!

Пам’ятаймо: кожен голос проти торгівлі людьми – це внесок у боротьбу за свободу та права людини.

   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь