Роль сімейного лікаря в онкопревенції: семінар-нарада в обласному центрі
Масштабний захід у сфері онкопревенції відбувся на Черкащині. Рекомендації щодо скринінгових програм, вакцинації від вірусу папіломи людини та профілактичної роботи у громадах напрацьовували на семінарі-нараді. Захід відбувся на базі Черкаської медичної академії.
У ньому взяли участь керівники громад, сімейні лікарі, представники медичних закладів, викладачі академії та фахівці Клінічного центру онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги. Захід об’єднав понад 150 учасників офлайн і 200 онлайн.
Перша заступниця начальника Черкаської ОВА Наталія Кравченко привітала учасників і подякувала онкоцентру за внесок у розвиток медицини.
– Наш онкологічний центр є одним з найкращих в Україні серед регіональних онкологічних центрів, – наголосила вона. – Дякую команді, яка постійно розвивається і вдосконалюється. Ми маємо з вами докласти всіх зусиль, щоб недужий міг отримати необхідне діагностування та лікування А одужавши, повернувся до звичного життя.
П’ять років тому в обласному онкоцентрі провели першу трансплантацію кісткового мозку. Відтоді тут уже виконано понад 240 трансплантацій кісткового мозку. Заклад – у трійці лідерів в Україні.
Про онкоепідемічну ситуацію в області розповів директор Клінічного центру онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Віктор Парамонов.
– Сьогодні ми акцентуємо увагу на превенції раку, а не лише на лікуванні, – зауважив він. – Говоримо про роль сімейної медицини. Саме превенції, а не боротьби. Боротися треба з росією, а рак — контролювати, як одну із хронічних хвороб. Онкоепідемологія саме показує у цифрах та фактах поширюваність, захворюваність і смертність онкології, а також її охоплення лікуванням, успіхи та виживаність впродовж п’яти років після закінчення лікування, що дає підстави ухвалювати рішення для контролю за ситуацією.
Нагадаємо, в Україні діє Національна стратегія контролю злоякісних новоутворень, яка ухвалена на період до 2030 року. Обласний проєкт її реалізації вже розроблений.